Treningi fizyczne KKC

Treningi fizyczne KKC

Wydawać by się mogło, że do uprawiania curlingu nie potrzeba posiadać specjalnej sprawności fizycznej. Jednakże każdy, kto kiedykolwiek szczotkował  podczas uprawiania tej dyscypliny sportu wie, ile potrzeba wysiłku aby skutecznie to robić. A podczas rozgrywania jednego meczu szczotkujący muszą to robić nawet do 60 razy! szczotkowanie

Wysiłek podczas szczotkowania charakteryzuje się acyklicznym wysiłkiem beztlenowym i składa się z wielu intensywnych i krótkich fragmentów wzmożonej pracy.

Podczas meczu bardzo ważną rolę odgrywa zdolność organizmu do jak najsprawniejszego odnawiania substratów energetycznych. Tą sprawność można poprawiać właśnie dzięki specjalnym treningom fizycznym.

Stopień rozciągnięcia mięśni a także kontrola równowagi własnego ciała to także bardzo ważne elementy w uprawianiu curlingu. Ma to szczególnie istotne znaczenie przy dobieraniu odpowiedniej pozycji ciała podczas gry.

Właśnie dlatego Krakowski Klub Curlingowy rozpoczął serię 8 treningów fizycznych dla zawodników. Odbywają się one niezależnie od odbywająch się treningów na lodowiskach w Krakowie i Gliwicach.

Treningi fizyczne naszego Klubu odbywają się w poniedziałkowe wieczory  w sali gimnastycznej nowoczesnego Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego „Kurdwanów Nowy”.

O autorze

Michał Chudziński - Rzecznik Prasowy - Krakowski Klub Curlingowy - michal.chudzinski@kkc-curling.pl