7 miejsce KKC Mistral w Toruniu

7 miejsce KKC Mistral w Toruniu

Zwycięstwem zawodniczek Curling Team Łódź zakończyła się dziesiąta, jubileuszowa edycja turnieju Toruń Curling Cup. W zawodach brała udział jedna drużyna KKC – Mistral. Z bilansem trzech zwycięstw i dwóch porażek, uplasowali się na siódmym miejscu w stawce szesnastu drużyn.

Lodowisko Mentor gościło curlerów w dniach 22-24.09.2017 r. Turniej rozgrywany był systemem triple knock-out. Oznaczało to, że dopiero po trzeciej przegranej odpadało się z walki o zwycięstwo.

W rozgrywkach mogliśmy zobaczyć nie tylko polskie, ale także zagraniczne ekipy (Softclub z Białorusi oraz Albatros z Włoch). KKC Mistral, broniący tytuły zwycięzcy z ubiegłej edycji, rozpoczął zmagania właśnie od meczu z włoskimi zawodnikami. Bardzo wyrównane spotkanie do końca trzymało w napięciu. Długi, dziewięcioendowy pojedynek zakończył się na korzyść krakowian.  Jednocześnie na innym torze obecne Mistrzynie Polski – Curling Team Łódź, mierzyły się z AZS Gliwice Petardy. Łodzianki potwierdziły swoją wysoką formę i wygrały 8:1.

Następna kolejka przyniosła konfrontację Mistrala z gdańskim Baltic Team. Ekipa pod wodzą Michała Chudzińskiego dobrze otworzyła spotkanie wygrywając enda za 1, a następnie przejmując za 3 punkty. Baltic Team nie poddał się jednak i doprowadził do remisu. Krakowianie do swojego dorobku dodali jednak następnie aż 5 punktów, co wystarczyło do ostatecznego zwycięstwa. Trzeci mecz nasza drużyna rozegralła z Old Curlers, czyli reprezentantami Polski na Mistrzostwach Świata Seniorów. Wynikiem 6:2 Mistral pokonał doświadczonych graczy.

Niedzielny poranek miał być przedłużeniem zwycięskiej passy. Niestety ekipa gospodarzy – Toruń Curling Team, jako pierwsza zatrzymała Mistrala. Drugą drużyną były Petardy z AZS Gliwice. Bardzo równy mecz doprowadził do extra enda, a w nim wicemistrzynie Polski okazały się lepsze od Mistrala, pomimo braku przywileju ostatniego zagrania. Te dwie porażki sprawiły, że KKC Mistral nie obronił tytułu i został sklasyfikowany ostatecznie na siódmym miejscu.

W finale znalazły się natomiast niepokonane dotąd zawodniczki Curling Team Łódź oraz, pierwszy raz w historii, drużyna gospodarzy – Toruń Curling Team. Doświadczenie gry m.in. na Mistrzostwach Europy sprawiło, że Mistrzynie Polski do swojej bogatej kolekcji tytułów, dołożyły kolejny – zwycięstwo w turnieju Toruń Curling Cup. Trzecie miejsce przypadło białoruskiej ekipie Softclub po zwycięstwie nad AZS Gliwice Ice Rockets. 

Tabela końcowa przedstawia się następująco:

Rank Team  Points
1. Curling Team Łódź 12
2. Toruń Curling Team 10
3. Softclub 10
4. Ice Rockets 8
5. Petardy 8
6. Tricity 8
7. Mistral 6
8. Old Curlers 6
9. Fazi 6
10. Baltic Team 4
11. Gliwice Curling Team 4
12. Albatros 4
13. Plan B 4
14. Culani 2
15. Bez Endu 2
16. Foczki z Zatoczki 0

(fot. Małgorzata Litwin)

O autorze

Magdalena Wróbel - Komisja ds.PR i Marketingu - Krakowski Klub Curlingowy