Reprezentantki KKC w złotej i brązowej drużynie MP Mixtów

Reprezentantki KKC w złotej i brązowej drużynie MP Mixtów

Mistrzostwa Polski Mixtów były niezwykle owocne dla Krakowskiego Klubu Curlingowego. Występujące gościnnie z innymi klubami reprezentantki KKC wywalczyły dwa medale: Karolina Startek złoto, a Katarzyna Staszczak brąz. Drużyna KKC w swoim debiucie zajęła natomiast dobre 5 miejsce!

Rywalizacja miała rozpocząć się w piątek 8 września. Niestety, ze względu na stan hali, rozegranie zawodów stanęło pod znakiem zapytania. Warunki przeprowadzania imprezy znacznie odbiegały od standardów. Brak szatni, bieżącej wody i chwiejące się ścianki zmusiły zawodników do oczekiwania na rozpoczęcie Mistrzostw. Późnym wieczorem, na stronie Polskiego Związku Curlingu pojawiła się informacja, że mecze piątkowe nie odbędą się. W kolejnym komunikacie ogłoszono, że Mistrzostwa Polski zostaną rozegrane, jednak w nieco zmienionej formie niż ta, którą przedstawiono ledwie kilka dni przed rozpoczęciem. Zamiast czterech grup, utworzono trzy, ponieważ wycofała się jedna z ekip.

W sobotę, po wyburzeniu niestabilnej ściany, przystąpiono do gier. Jako pierwsza na starcie stanęła Katarzyna Staszczak z drużyną POS WawKra Łodź (w składzie także Karolina Florek, Mateusz Jadczyk, Aleksander Grzelka). Mecz przeciwko KS Warszowice zakończył się wynikiem 10:1 dla Łodzi. W następnej kolejce zmierzyli się ze sobą: KKC (Justyna Wojtas, Michał Chudziński, Magdalena Wróbel, Marcin Marek) oraz AZS Gliwice Smok i Jego Waleczne Koksy (Karolina Startek, Kasper Knebloch, Adela Walczak, Andrzej Augustyniak). Krakowianie dzielnie walczyli z ubiegłorocznymi triumfatorami, jednak obrońcy tytułu wykazali się doświadczeniem i zwyciężyli 5:1.

W zależności od grupy, w której znajdowała się dana drużyna oraz tego czy na swoim koncie miała wygraną, czy porażkę, w sobotę można było zagrać jeden lub dwa mecze. WawKra dzięki zwycięstwu rozegrała drugie spotkanie, tym razem przeciwko CCC Mlekomix. Dobra passa jednak nie została podtrzymana – ekipa Kasi nie poradziła sobie z gospodarzami.

Walka o awans do ćwierćfinałów toczyła się od niedzielnego poranka. W meczu dającym przepustkę do dalszej części rozgrywek KKC mierzyło się z CCC Wodny Gołąb. Nasi zawodnicy rozegrali bardzo dobry mecz i pewnie pokonali rywali. Do najlepszej ósemki awans dawała nie tylko liczba zwycięstw, ale także jak najlepszy wynik DSC. Czynnik ten zadecydował, że zawodnicy KKC, pomimo tylko jednego wygranego meczu, uplasowali się na wysokim trzecim miejscu w tabeli. Liderem był wówczas AZS Gliwice Smok i JWK, a WawKra zajmowała szóstą lokatę.

Mecze 1/8 finału rozpoczęły się o 11:30. Smok i JWK zwyciężyli nad KS Warszowice i zapewnili sobie miejsce w najlepszej czwórce. Niedługo po nich z awansu mógł cieszyć się ŚKC Katowice wygrywając z CCC Mlekomix. Po tej kolejce warunki na lodzie, które już pod koniec pierwszych ćwierćfinałów były bardzo trudne, pogorszyły się jeszcze bardziej. Mocno oszroniony lód nie ułatwiał gry zawodnikom podczas podczas spotkań POS Łódź- WawKra oraz KKC-AZS Gliwice. Zwycięstwo odniosła WawKra i w efekcie również liczyła się w walce o medale. KKC odpadło natomiast z rywalizacji pokonane pewnie przez gliwicką drużynę.

W półfinale drużuna Karoliny zmierzyła się z zespołem Kasi. W drugim meczu AZS Gliwice konfrontowało z ŚKC Katowice. Po ciekawych spotkaniach do finału Mistrzostw Polski awansowali Smok i Jego Waleczne Koksy oraz ŚKC. WawKra oraz Gliwice walczyły o brązowy medal.

Tytuł najlepszej drużyny kraju oraz tym samym nominację reprezentacyjną na Mistrzostwa Świata Mixtów w Champery zdobyli AZS Gliwice Smok i JWK. Karolina Startek jest zatem pierwszą zawodniczką KKC, która wystąpi na międzynarodowej arenie w mistrzowskiej imprezie.  Srebro trafiło w ręce ŚKC Katowice, a brązowy medal, po zaciętym meczu, wywalczyła POS WawKra Łódź z Katarzyną Staszczak. Serdecznie gratulujemy triumfatorom i medalistom!

A już za tydzień trzymamy kciuki za KKC Mistral, który wystartuje w towarzyskim turnieju Toruń Curling Cup!

O autorze

Magdalena Wróbel - Komisja ds.PR i Marketingu - Krakowski Klub Curlingowy