Podium KKC Despacito w Giżycku!

Podium KKC Despacito w Giżycku!

Mazury Curling Festival 2017 już za nami. Po obozie szkoleniowym, turnieju głównym oraz Mistrzostwach Polski AZS, przyszedł czas na podsumowanie. Zawodnicy Krakowskiego Klubu Curlingowego spisali się w tym roku bardzo dobrze i zajęli doskonałe lokaty!

5 dni treningów, od których rozpoczęło się święto curlingu w Giżycku, miało pomóc w dobrym przygotowaniu do turnieju i rozpoczynającego się sezonu. Pod okiem doskonałych trenerów z Polski i zza granicy, ponad stu uczestników uczyło się nie tylko jak ustabilizować pozycję, ale także efektywnego szczotkowania czy poprawnego wypuszczania kamienia. Nie zapomniano też o taktyce – odbywały się spotkania, na których omawiano dane zagrania na podstawie fragmentów meczów.

Po obozie rozegrano turniej, w którym mieliśmy okazję zobaczyć wszystkich zawodników KKC przybyłych na Mazury. KKC Despacito wystąpiło w składzie: Agata Jędrzejczyk, Łukasz Pryczkat, Aleksandra Bigosińska (v), Marcin Marek (s) i od początku radziło sobie świetnie. W pierwszym meczu pokonali szkocką drużynę Geeze a Chance 8:3, a następnie również odnieśli zwycięstwo (4:1 przeciwko TKC Toruń Zabójczy Kwartet).
Pozostali zawodnicy KKC, występujący w zaprzyjaźnionych drużynach, radzili sobie ze zmiennym szczęściem. Karolina Startek wraz z ekipą Smok i Jego Waleczne Koksy wygrała pierwszy mecz, by następnie odnieść porażkę. Podobnie Magdalena Wróbel, grająca tym razem w AZS Gliwice. Katarzyna Staszczak z drużyną Wisła przegrała natomiast pierwsze spotkanie, lecz już w kolejnym na swoje konto wpisali 2 punkty.

Kolejny dzień turnieju nie przeszkodził Despacito w marszu po wysokie miejsce w tabeli. W pojedynku najwyżej sklasyfikowanej dwunastki wygrali oni 7:5 z drużyną 30 Something, która w składzie miała bardzo dobrych zawodników (K.Domin, D.Herman, K.Stych, Ł.Janczar). Dziewczyny z AZS Gliwice szybko zapomniały o porażce i także pięły się w górę. Karolina natomiast uznać musiała wyższość Amber Deaf, a Kasia pewnie pokonała GCC 50+.
Na zakończenie dnia Despacito przegrało z białoruską ekipą Softclub, natomiast Gliwice  zwyciężyły nad MCC MMA (6:2).

Tabela, która układana była nie tylko na podstawie zdobytych punktów, lecz także brała pod uwagę punkty pokonanych przeciwników sprawiła, że w finałowej kolejce mogliśmy oglądać niemal wszystkich zawodników KKC. Despacito rywalizowało z AZS Gliwice, a mecz ten wyłonić miał drużynę, która stanie na podium. Krakowianie od początku mocno weszli w spotkanie i już w pierwszym endzie zagrali doskonale. Ekipa ze Śląska, pod wodzą Ewy Nogły, miała mało do powiedzenia i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 9:2. Jasnym stało się, że KKC na pewno ma już lokatę w czołowej trójce. O końcowe zwycięstwo walczyli Softclub z Białorusi z drużyną Culani jeden. Polacy od pierwszego dnia imponowali, a ich passa zwycięstw została zakończona dopiero w meczu o wygraną w turnieju. Porażka kosztowała ich spadek na trzecie miejsce, a na drugim miejscu zawody zakończyło Despacito.

Ostatnią odsłoną tegorocznej edycji Mazury Curling Festival były Mistrzostwa Polski AZS. Do Krakowa z dwoma medalami, złotym i brązowym, wróciła Magdalena. Pierwsze miejsce przypadło jej wraz z drużyną AZS Gliwice w kategorii kobiet, zaś trzecią lokatę wywalczyła w parze z zawodnikiem POS Łódź – Aleksandrem Grzelką. Kasia, grająca z Jeremim Telakiem (również POS Łódź) zakończyła zmagania zaraz za podium. Nowymi Mistrzami Polski AZS Par Mieszanych zostali Marta Pluta i Tomasz Bosek (AZS Gliwice).

O autorze

Magdalena Wróbel - Komisja ds.PR i Marketingu - Krakowski Klub Curlingowy