Podsumowanie sezonu 2016/2017

Podsumowanie sezonu 2016/2017

Za nami intensywny sezon – zarówno startów naszych drużyn, jak i organizowanych przez klub wydarzeń było wiele. Zawodnicy KKC rywalizowali w zawodach w Polsce i zagranicznych, w turniejach towarzyskich i o randze mistrzostw.

W stałych składach  trenowało oraz reprezentowało klub osiem drużyn:  KKC 4FunTeam, KKC Byle Do Domu, KKC First Aid, KKC Krakofksy, KKC Mistral, KKC Smog B,  KKC Trzy Kropki oraz KKC Vector. Zespoły te wzięły udział  w 11 turniejach, często zajmując miejsca w czołówce. Na pierwszych zawodach w sezonie – Mazury Curling Cup – dobre piąte miejsce zajęły reprezentantki KKC Byle Do Domu, a w rozgrywanych zaraz po nich Mistrzostwach Polski AZS były najlepsze.  Świetnie sezon rozpoczął  również KKC Mistral, zwyciężając w zawodach w Toruniu.  Wiele emocji przyniósł występ broniących tytuł zawodniczek KKC First Aid na turnieju w Bełchatowie, które po zaciętej walce zajęły 7 miejsce.  Do udanych należy również występ KKC Krakofsky na międzynarodowym turnieju Leticy Kameny Trophy w Pradze, na którym w mocnej stawce 32 zespołów nasi reprezentanci zajęli 14 miejsce. Krakowskie drużyny plasowały się na podium jeszcze w 2.  Podhalańskim Turnieju Curlingowym o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec (2 miejsce KKC Mistral) oraz w V Turnieju o Czarny Kamień ŚKC (3 miejsce KKC Krakofsky). Pełne zestawienie lokat na wszystkich zawodach można znaleźć poniżej:

Mazury Curling Cup:

KKC Byle Do Domu

5

KKC Mistral++

17

KKC Matrix

21

KKC Trzy Kropki

23

Mistrzostwa Polski AZS:

KKC Byle Do Domu

1

Toruń Curling Cup:

KKC Mistral

1

Gliwice Curling Cup:

KKC Mistral

7

KKC Krakofsky

10

KKC Trzy Kropki

15

KKC Byle Do Domu

20

KKC First Aid

21

Bełchatów Open:

KKC First Aid

7

KKC Mistral

17

KKC Trzy Kropki

23

KKC 4FunTeam

27

KKC Vector

29

VII Turniej Pawłowicki:

KKC First Aid

5

KKC Mistral

7

Leticy Kameny Trophy:

KKC Krakofsky

14

KKC Mistral

24

KKC First Aid

31

2. Podhalański Turniej Curlingowy:

KKC Mistral

2

KKC Krakofsky

9

KKC First Aid

10

KKC 4FunTeam

11

KKC Byle Do Domu

12

KKC Vector

14

KKC Smog B

18

KKC Trzy Kropki

19

KKC PolCa

20

Mistrzostwa Polski Kobiet:

KKC First Aid

4

V Turniej o Czarny Kamień ŚKC:

KKC Krakofsky

3

KKC Trzy Kropki

11

KKC First Aid

13

KKC Mistral

17

KKC Byle Do Domu

21

KKC 4FunTeam

22

KKC Vector

28

KKC Smog B

30

Pomerania Curling Cup:

KKC Kraków Curl Me Maybe

11

Savona Crystal Stone Challenge Cup 2017:

KKC Byle Do Domu

27

KKC Monsun

31

Sportowa rywalizacja odbywała się również w kategorii par mieszanych. Nasza reprezentantka Magdalena Wróbel wspólnie z Aleksandrem Grzelką (POS Łódź) wywalczyli srebrny medal Mistrzostw Polski Par Mieszanych, a Katarzyna Staszczak wraz z Marcinem Markiem zajęli w tych zawodach 14 miejsce. Kolejną okazją do startów w kategorii par był 1. Podhalański Turniej Par Mieszanych organizowany przez KKC w Czarnym Dunajcu. Ponownie na podium – tym razem najwyższym stopniu – uplasowała się para M. Wróbel / A. Grzelka, a na 3 miejscu rywalizację zakończyła para KKC Katarzyna Staszczak / Marcin Marek. W zawodach wystąpiło jeszcze 7 innych par reprezentujących Kraków: KKC Ice Devils (4 miejsce), KKC Startek/Pryczkat (6), KKC Bajlando (10), KKC Świąteczny Bigos (12), KKC P.U.B (15), KKC San Escobar (16), KKC Smog B (17).

Gratulacje należą się dla drużyny KKC Mistral, która zajęła 2 miejsce w rozgrywkach Polskiej Ligi Curlingu organizowanej przez Polską Federację Klubów Curlingowych. W Lidze Krakowskiego Klubu Curlingowego zwyciężył natomiast zespół KKC Krakofsky, niższe miejsca zajęli: KKC Byle Do Domu (5), KKC Vector (6), KKC Trzy kropki (7), KKC Smog B (8). Kilka krakowskich zespołów uczestniczyło także w rywalizacji o Puchar Polskiej Federacji Klubów Curlingowych. Aż 4 drużyny z Krakowa zajęły miejsca w pierwszej dziesiątce: KKC Mistral był 3 drużyną w stawce, KKC Krakofsky 4, KKC First Aid 9, a KKC Trzy Kropki 10.

Umiejętności podnosiliśmy w trakcie treningów w Krakowie, ale także zgrupowań i obozów. Dwie zawodniczki KKC First Aid w sierpniu wzięły udział w międzynarodowym obozie organizowanym przez Światową Federację Curlingu w Pradze, a aż 14 zawodników szkoliło się w Giżycku w trakcie obozu zorganizowanego w ramach Mazury Curling Festiwal. W październikowy weekend KKC udało się do Bratysławy na intensywny trening,  a wiosną wielu zawodników wzięło udział w obozie sportowym organizowanym przez KKC w ramach Curlingu pod Tatrami w Czarnym Dunajcu.

Nie zabrakło też wydarzeń otwartych dla mieszkańców Krakowa i Małopolski. Tradycyjnie zaprosiliśmy wszystkich chętnych na zajęcia otwarte, a w okresie zimowym na Ferie z Curlingiem, podczas których każdy mógł spróbować gry w curling, dowiedzieć się więcej o tej olimpijskiej dyscyplinie sportu, spróbować jak się wypuszcza kamienie i je szczotkuje.

Po tak intensywnym sezonie miesiące letnie to czas na zasłużony odpoczynek, ale też przygotowania kondycyjne do kolejnych startów.  Życzymy, aby przyniosły jak najwięcej sukcesów i satysfakcji z gry!

O autorze