Puchar Prezesa 2017

Bezpośrednio po V Turnieju o Czarny Kamień ŚKC, na lodowisku Jantor w Katowicach rozegrany został coroczny Puchar Prezesa.

Rywalizacja w Pucharze Prezesa jest zwieńczeniem sezonu dla większości zawodników KKC. W tym wewnątrzklubowym miniturnieju chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę i integrację, a nietypowa forma jego rozgrywania czyni go bardzo ciekawym. Poszczególne składy wyłaniane są drogą losowania, a każda ekipa otrzymuje literę, na którą rozpoczynać się ma jej nazwa. W tym roku prezentowało składy prezentowały się następująco:

• drużyna Idole Nastolatek (Łukasz Pryczkat, Agata Jedrzejczyk, Michał Różycki)
  • drużyna Mistrzowie Świata (Arkadiusz Solecki, Karolina Startek, Krzysiek Subik)
  • drużyna Super Bohaterowie (Karol Nowakowski, Ola Bylina, Michał Gieleciak)
  • drużyna Ulubieńcy Publiczności (Sebastian Chojnacki, Ola Bigosińska, Adam Obuchowicz)

Zasady, w przeciwieństwie do poprzednich edycji, zostały nieco zmienione. Każda z osób próbowała swoich sił w roli skipa, a nie, jak było do tej pory – ta, dla której przygoda z curlingiem trwa najkrócej.
Drużyny rozegrały po trzy mecze, systemem „każdy z każdym”.

Pierwsze miejsce, z kompletem zwycięstw, zdobyli Ulubieńcy Publiczności. Tuż za nimi uplasowali się Super Bohaterowie (1 porażka), a podium uzupełnili Mistrzowie Świata, którzy zanotowali dwie przegrane.

Nagrodą dla najlepszej ekipy jest przechodni puchar, który zwycięzcy z roku poprzedniego (drużyna Cukiereczki) przekażą nowym triumfatorom na spotkaniu kończącym sezon 2016/2017 Krakowskiego Klubu Curlingowego.