4 miejsce KKC First Aid w Mistrzostwach Polski!

4 miejsce KKC First Aid w Mistrzostwach Polski!

Curling Team Łódź oraz ŚKC Marlex Team zostali nowymi Mistrzami Polski. Srebrne medale wywalczyli AZS Gliwice Petardy oraz Sopot Curling Team, a brąz przypadł AZS Gliwice i POS Łódź Monkey Man. W zawodach tych udział brała ekipa KKC First Aid, która zakończyła zmagania na czwartym miejscu.

Turniej o wyłonienie mistrza kraju rozgrywany był w dniach 6-9 kwietnia 2017 roku na lodowisku „Tafla” w Gliwicach. Wśród kobiet do rywalizacji stanęło 6 zespołów, męskich było natomiast 12. Panie mistrzostwa rozgrywały systemem „każdy z każdym”, po czym drużyny z miejsc 1 i 2 walczyły o złoto, a z 3 i 4 o brąz. Inaczej wyglądało to u panów. Zostali oni podzieleni na dwie grupy. Dwie najlepsze ekipy z każdej z nich, wchodziły do fazy play-off.

KKC First Aid w składzie: Agata Jędrzejczyk, Justyna Wojtas, Aleksandra Bigosińska oraz Karolina Startek, rozpoczęły swój start od meczu przeciwko AZS Gliwice Petardy. Zawodniczki pod wodzą Elżbiety Ran, po dobrym starcie z własnym hammerem, następnie przejęły dwa kolejne endy. Krakowianki zdołały zdobyć dwa oczka w czwartej partii, jednak Gliwiczanki ostatecznie rozstrzygnęły mecz na swoją korzyść, zwyciężając 6:2.

fot. Krzysztof Beck

fot. Krzysztof Beck

W kolejnym dniu Mistrzostw Polski na KKC First Aid czekały dwa mecze. Pierwszy, w którym przeciwniczkami były zawodniczki AZS Gliwice, zakończył się zwycięstwem gospodarzy 5:1. Kolejny natomiast, rozegrany z CCC Chmarra, miał zupełnie inny przebieg. Dobra gra krakowskiego zespołu od początku spotkania zaowocowała czterema kolejnymi przejęciami endów. Warszawska ekipa CCC zdołała wygrać z przywilejem ostatniego kamienia dopiero w piątej partii, lecz wkrótce potem spotkanie zakończyło się. Na koncie First Aid pojawiło się zatem pierwsze zwycięstwo i wciąż realne było końcowe miejsce w pierwszej trójce.

Dobra passa podtrzymana została także w sobotni poranek. Mecz przeciwko WKSG Kino zawodniczki Krakowskiego Klubu Curlingowego rozstrzygnęły na swoją korzyść, pewnie zwyciężając 9:2.

Po porażce z Curling Team Łódź, do końca nie wiadomo było czy First Aid zagra o brąz. Jednak za sprawą bezpośredniego zwycięstwa nad CCC Chmarra, to właśnie Krakowianki zajmowały czwarte miejsce w tabeli i mogły w niedzielę zagrać o medal turnieju najwyższej rangi. Ich przeciwnikiem ponownie miały być AZS Gliwice.

Spotkanie to wyglądało inaczej niż pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami. Pierwszy end, w którym hammer należał do Gliwic, zakończył się ich zwycięstwem za dwa punkty. Kolejną partię wygrał natomiast Kraków. Zawodniczki KKC First Aid zmotywowane do zdobycia medalu, zaprezentowały bardzo dobrą grę. Walka trwała jednak do samego końca. Obydwie drużyny wygrywały przy przywileju ostatniego kamienia za jeden punkt. Kluczowy okazał się ostatni end, przed którym wynik meczu 7:4 dawał większe szanse na brąz dla KKC. Kilka błędów ze strony First Aid spowodowało, że to jednak AZS Gliwice zdobyły 4 punkty i wywalczyły dla siebie trzecie miejsce.

fot. Krzysztof Beck

fot. Krzysztof Beck

Finał rozgrywany był pomiędzy Curling Team Łódź, a AZS Gliwice Petardy. Lepsze okazały się Łodzianki, które po ubiegłorocznym srebrze, tym razem zwyciężyły w Mistrzostwach Polski. Wraz ze złotym medalem, drużyna ta otrzymała także nominację na Mistrzostwa Europy gr. C, które w tym roku odbędą się w Andorze, na początku maja.

W finale mężczyzn walczyli ŚKC Marlex Team oraz Sopot Curling Team. Ekipa z Katowic rozstrzygnęła mecz na swoją korzyść i po roku przerwy ponownie zdobyła tytuł najlepszej drużyny kraju. Brązowy medal, po niezwykle równej walce przypadł POS Łódź Monkey Man. Dla zawodników tych był to pierwszy krążek MP. Całe podium otrzymało możliwość gry w turnieju kwalifikacyjnym, którego zwycięzcy wystartują w Mistrzostwach Europy gr. B.

Gratulujemy wszystkim medalistom, a także KKC First Aid bardzo dobrego miejsca!
Już w tym tygodniu czekają nas także emocje związane z rywalizacją w „Turnieju o Czarny Kamień ŚKC”, gdzie wystartuje aż 8 drużyn z naszego klubu.

O autorze

Magdalena Wróbel - Komisja ds.PR i Marketingu - Krakowski Klub Curlingowy