Podsumowanie Curlingu Pod Tatrami

Podsumowanie Curlingu Pod Tatrami

Wraz z końcem marca zakończyliśmy organizowany w Czarnym Dunajcu „Curling Pod Tatrami”. W trakcie całego miesiąca odbyły się 2 turnieje, zorganizowany został obóz sportowy oraz wiele treningów otwartych. W wydarzeniu łącznie wzięło udział ponad 500 osób i rozegrane zostało 88 meczów.

Święto curlingu na południu Polski, rozpoczął 1. Podhalański Turniej Curlingowy o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec. Dla wszystkich uczestników była to jedna w niewielu możliwości, by spróbować swoich sił w tej odmianie „szachów na lodzie”. Na starcie stanęło 18 zespołów, złożonych z zawodników należących do niemal wszystkich klubów kraju, a także reprezentanci Łotwy. Przez trzy dni rozegrano wiele ciekawych, trzymających w napięciu do końca, spotkań. Ostatecznie zwyciężyli aktualni wicemistrzowie Polski- Magdalena Wróbel (KKC) oraz Aleksander Grzelka (POS Łódź), drugie miejsce zajęli Joanna Waryszak i Andrzej Augustyniak (AZS Gliwice), a na najniższym stopniu podium uplasowali się Katarzyna Staszczak w parze z Marcinem Markiem (KKC).

Kolejnym akcentem był obóz sportowy. Przez trzy dni, bardziej doświadczeni zawodnicy doskonalili swoją grę, a osoby początkujące zdobywały pierwsze umiejętności. Wszystko to odbywało się pod czujnym okiem zagranicznych trenerów – Gordona McIntyre, Greiga Smitha oraz Larsa Berga. Oprócz zajęć na lodzie, odbywały się także treningi taktyki oraz strategii.

Swoich sił w tej dyscyplinie olimpijskiej spróbować mógł każdy. Codziennie, na mieszkańców Podhala, turystów, dzieci i młodzież szkolną, dorosłych, seniorów oraz firmy i organizacje, czekali instruktorzy Krakowskiego Klubu Curlingowego, którzy prowadzili treningi otwarte. Dawały one możliwość pierwszego zetknięcia się z curlingiem, techniką wybicia, wypuszczania kamienia, szczotkowania oraz gry.

Na zakończenie, rozegrany został 2. Podhalański Turniej Curlingowy o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec. W stawce znalazło się 20 zespołów, w tym ponownie goście zagraniczni – drużyna z Włoch.  Zwycięstwo odnieśli zawodnicy drużyny AZS Gliwice i Jego Wesoła Kompanija, drugie miejsce zajął KKC Mistal, a trzecie POS Łódź Monkey Man.

Wydarzenie zostało pozytywnie ocenione przez uczestników. Mamy nadzieję, że wielu z nich na stałe wpisze „Curling Pod Tatrami” w swój kalendarz startów i przygotowań do najważniejszych turniejów sezonu, a początkujących zachęci do dalszej przygody z tym sportem.

Krakowski Klub Curlingowy zorganizował Curling pod Tatrami wraz z Gminą Czarny Dunajec i Polską Federacją Klubów Curlingowych. Partnerami wspierającymi wydarzenie byli: Chochołowskie Termy, F.H.P. JANAS sp.j. oraz Karczma „Na Rogu”, a patronatem medialnym wydarzenie objęli: Radio Kraków, Tygodnik Podhalański, Podhalański Portal Informacyjny podhale24.pl oraz sportowepodhale.pl.

O autorze

Magdalena Wróbel - Komisja ds.PR i Marketingu - Krakowski Klub Curlingowy