KKC Mistral na podium w Czarnym Dunajcu!

KKC Mistral na podium w Czarnym Dunajcu!

AZS Gliwice Smok i Jego Wesoła Kompanija (Augustyniak) zwyciężyli w 2. Podhalańskim Turnieju Curlingowym o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec. Tuż za nimi uplasowała się drużyna Krakowskiego Klubu Curlingowego – KKC Mistral (Chudziński). Podium uzupełnili reprezentanci POS Łódź Monkey Man (Grzelka).

Zawody odbywały się w ramach całomiesięcznego wydarzenia „Curling pod Tatrami”, którego organizatorem był Krakowski Klub Curlingowy. W dniach 24-26.03.2017, dwadzieścia zespołów z różnych klubów Polski rywalizowało ze sobą o jak najlepsze lokaty. Pośród nich mogliśmy zobaczyć 9 drużyn KKC.

Już pierwszy dzień przyniósł kilka derbowych pojedynków. Na początek KKC First Aid pokonało KKC Smog B 13:5, następnie KKC Mistral rozpoczął turniej od zwycięstwa nad KKC Vector. Punkty zdobył także KKC Krakofsky, pewnie wygrywając z KKC 4Fun. Po pierwszej kolejce na prowadzeniu znalazła się drużyna AZS Gliwice Smok i Jego Wesoła Kompanija, za nimi KKC Krakofsky, a następnie KKC Byle Do Domu.

BKC The Gentlemen

BKC The Gentlemen

Druga tura spotkań, to bardzo ciekawy pojedynek pomiędzy KKC Trzy Kropki, a CCC Stone Dragons. Pierwsza część meczu należała do krakowian, którzy przejęli dwa endy i prowadzili już 5:0. Rywale jednak skutecznie zaczęli gonić wynik i doprowadzili do stanu 5:4. Wtedy Trzy Kropki kolejny raz wyszły na prowadzenie, wygrywając partię za 3 punkty. Drużyna CCC walczyła do końca i po zdobyciu pięciu punktów z rzędu wygrała cały mecz.
Kolejne punkty dopisali na swoje konto także liderzy, AZS Gliwice Smok oraz dziewczyny z KKC Byle Do Domu, które tym samym awansowały na drugie miejsce w tabeli. Pierwszą trójkę zamykał KKC Mistral.

Sobotę rozpoczęły drużyny zajmujące miejsca 17-20. ISRS Culani zwyciężyli nad BKC Bielczatki, a KKC 4Fun Team wygrał swój pojedynek z debiutantami na zawodach curlingowych, drużyną KKC PolCa.
Następnie mecze rozgrywała najlepsza ósemka. AZS Gliwice Smok i Jego Wesoła Kompanija kontynuował swój niepokonany marsz i tym razem zatrzymał KKC Byle Do Domu. Żeńska krakowska drużyna zanotowała zatem pierwszą porażkę w turnieju. Podobnie sytuacja wyglądała w przypadku KKC Mistral. Ulegli oni reprezentacji Polski 50+, ekipie KS Warszowice Old Curlers. KKC First Aid umocniło swoją pozycję w czołowej ósemce po pokonaniu zagranicznej drużyny ASD Albatros Trento.

CCC Stone Dragons

CCC Stone Dragons

W późniejszych meczach kolejne emocjonujące spotkanie rozegrali zawodnicy KKC Trzy Kropki, tym razem w derbach z KKC Vector. Podobnie jak w rywalizacja z CCC Stone Dragons, od początku to Trzy Kropki kontrolowały przebieg spotknania. Po 4 endach i wyniku 7:3, Vector rozpoczął odrabianie strat. Przyniosło to oczekiwane dla chłopaków skutki i nie oddając ani jednego punktu aż do końca, wygrali 8:7. Dla tej drużyny była to pierwsza wygrana.

KKC First Aid

KKC First Aid

KKC Byle Do Domu, po wcześniejszej porażce z AZS Gliwice Smok, tym razem trafiło na równie mocnego rywala – POS Łódź Monkey Man. Łodzianie, zwycięzcy Polskiej Ligi Curlingu, poradzili sobie z żeńską drużyną, awansując tym samym na drugie miejsce w tabeli. Liderem niezmienne pozostawał AZS Gliwice Smok.

Ostatni dzień 2. Podhalańskiego Turnieju Curlingowego o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec rozpoczął się od derbowego pojedynku KKC First Aid i KKC Mistral. Lepszą okazała się męska drużyna Krakowa, wygrywając 6:5. Zapewnili sobie dzięki temu występ w kolejce finałowej jako jedyna reprezentacja KKC.

Szansę na ostateczny triumf miały już tylko dwie ekipy – AZS Gliwice Smok oraz POS Łódź Monkey Man. Obie drużyny, zajmujące dwa najwyższe miejsca w tabeli, od początku pozostawały niepokonane. Mecz rozpoczął się od wygrywania endów przez zespoły posiadające przywilej ostatniego kamienia. Następnie reprezentanci Gliwic dołożyli do swojego konta trzy punkty, a później przejęli kolejną partię. Monkey Man nie chciał łatwo oddać meczu i nawiązał jeszcze walkę, dopisując dla siebie kolejny punkt. Przy stanie 5:2, zawodnicy pod wodzą Andrzeja Augustyniaka zagrali bardzo dobrze i wygrywając enda za cztery punkty zakończyli spotkanie. Tym samym, AZS Gliwice Smok i Jego Wesoła Kompanija zostali zwycięzcami turnieju. POS Łódź Monkey Man uplasował się na trzecim miejscu, ponieważ KKC Mistral wysoko wygrał swoje spotkanie i dzięki lepszemu bilansowi endów oraz kamieni awansował na drugie miejsce. Podobnie zatem jak w ubiegłym roku, mogliśmy cieszyć się z podium drużyny KKC.

I miejsce - AZS Gliwice Smok i Jego Wesoła Kompanija

I miejsce – AZS Gliwice Smok i Jego Wesoła Kompanija

II miejsce - KKC Mistral

II miejsce – KKC Mistral

III miejsce - POS Monkey Man

III miejsce – POS Monkey Man

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, gratulujemy zwycięzcom, a także zawodnikom KKC Mistral, kolejnego bardzo dobrego turnieju! Przypominamy, że zawody te przybliżyły nas do końca „Curlingu pod Tatrami”, ale nie zakończyły emocji związanych ze startem naszych zawodników.
W dniach 6-9 kwietnia na lodowisku „Tafla” w Gliwicach rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn, w których zobaczymy żeńską ekipę  KKC First Aid. Życzymy dobrej gry!

O autorze

Magdalena Wróbel - Komisja ds.PR i Marketingu - Krakowski Klub Curlingowy