Czas na Curling pod Tatrami!

Czas na Curling pod Tatrami!

1. Podhalańskim Turniejem Par Mieszanych o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec rozpoczyna się święto curlingu pod Tatrami. Przez cały miesiąc na zawodników, osoby zainteresowane oraz instytucje czeka szereg wydarzeń umożliwiających treningi, zapoznanie się z curlingiem, integrację oraz współzawodnictwo w turniejach.

„Curling pod Tatrami” zagości na Podhalu od 10 do 31 marca. Na lodowisku Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu na początek rozegrany zostanie, jeden z nielicznych w Polsce, turniej par mieszanych. Na liście zgłoszonych, oprócz członków Krakowskiego Klubu Curlingowego, znaleźć można zawodników Gliwic, Warszawy, Bełchatowa, Łodzi, a także drużynę zagraniczną, reprezentującą Łotwę.

Wszystkie mecze składać się będą z ośmiu endów, z pomiarem czasu w systemie thinking time. Uczestnicy mają zagwarantowane rozegranie 4 spotkań, a dla najlepszej ósemki przewidziana jest finałowa kolejka.

Tak przedstawiają się rozlosowane pary na pierwsze mecze:

fot. Ewelina Rusnak

fot. Ewelina Rusnak

15:00
KKC Smog B – KKC Staszczak/Marek

17:00
TEAM DRELICH – KKC Startek/Pryczkat
AZS Gliwice Nogły/Stych – MCC Hereos of Stones and Brooms
AZS Gliwice Smok i Jego Wesoła Koleżanka – KKC Bajlando
BKC Bielczatki 1 – KKC Ice Devils

19:00
CC Rudzisu Rudzite / Rudzitis – MCC Warszawa Misie
KKC Świąteczny Bigos – BKC Bielczatki 2
KKC San Escobar – MCC Team Gęśla
KKC/POS Wróbel/Grzelka – KKC P.U.B

Informacje o wynikach, tabela i zaplanowane spotkania, dostępne będą na stronie wydarzenia.

Bezpośrednio po turnieju, rozpoczną się zajęcia otwarte. Na treningi prowadzone pod okiem instruktorów Krakowskiego Klubu Curlingowego zapraszamy codziennie, od 13 do 30 marca (z wyłączeniem 24.03 oraz 25.03) w godzinach 17:00 – 19:00.

fot. Ewelina Rusnak

fot. Ewelina Rusnak

Aby w Czarnym Dunajcu każdy mógł znaleźć coś dla siebie, oprócz treningów otwartych przygotowaliśmy także obóz sportowy. Pod okiem znanych i lubianych w Polsce trenerów, takich jak Lars Berg, Gordon McIntyre i Greig Smith, przez trzy dni każdy ze zgłoszonych uczestników będzie podnosił swoje umiejętności. Oprócz zajęć na lodzie, odbędą się także treningi teoretyczne i spotkania rozrywkowe.

Ostatnią odsłoną „Curlingu pod Tatrami” jest 2. Podhalański Turniej Curlingowy o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec. Drużyny  walczyć będą o zwycięstwo od 24 do 26 marca. Podobnie jak w przypadku par mieszanych, wszyscy zapewnione mają cztery ośmioendowe mecze, rozgrywane z wykorzystaniem systemu thinking time. Najlepsza ósemka rozgrywa dodatkowo finałową kolejkę spotkań. Oprócz polskich drużyn z Gliwic, Warszawy, Krakowa, Łodzi, Katowic, Warszowic i Bełchatowa, w Dunajcu zagra znana włoska ekipa – Albatros Trentino. Warto wspomnieć, że w roku ubiegłym, w pierwszej edycji Podhalańskiego Turnieju Curlingowego po zwycięstwo sięgnął Team Cesarz, przed Kofeiną i drużyną gospodarzy – KKC Krakofsky.

Wszystkim uczestnikom „Curlingu pod Tatrami” życzymy dobrej gry, a niezdecydowanych gorąco zachęcamy do przybycia i spróbowania swoich sił. Bieżące wiadomości, wyniki meczów (na żywo) oraz więcej informacji zamieszczamy na stronie: www.dunajec.kkc-curling.pl.

Do zobaczenia w Czarnym Dunajcu!

Partnerami Krakowskiego Klubu Curlingowego przy organizacji wydarzenia są: Urząd Gminy Czarny Dunajec, Polska Federacja Klubów Curlingowych, Chochołowskie Termy, firma Janas Sp. j. oraz Karczma Na Rogu. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Radio Kraków, Tygodnik Podhalański i serwis 24tp.pl, Podhalański Portal Informacyjny podhale24.pl oraz serwis sportowepodhale.pl.

O autorze

Magdalena Wróbel - Komisja ds.PR i Marketingu - Krakowski Klub Curlingowy