Podsumowanie Herman Cup 2017

Podsumowanie Herman Cup 2017

Zakończył się turniej Herman Cup z udziałem dwóch drużyna KKC. Najlepiej spisała się żeńska ekipa First Aid, zajmując piątą lokatę. KKC Mistral uplasował się natomiast na 7 miejscu. Zwycięstwo przypadło ekipie AZS Rozbitki, przed AZS Ogień i KS Old Curlers.

Rozgrywki toczyły się w dniach 3-5 lutego 2017 roku, na lodowisku Gminnego Ośrodka Sportu w Pawłowicach. Udział brało w nich 16 drużyn, a każda z nich zapewnione miała co najmniej 4 mecze. Pierwsze dwa w rozlosowanych grupach, natomiast następne według zajmowanych miejsc w tabeli zbiorczej. Najlepsze sześć drużyn grało dodatkową, finałową kolejkę.

Zawodnicy krakowskich zespołów bardzo dobrze rozpoczęli zmagania. Zarówno Mistral, jak i First Aid wygrali swoje spotkania (odpowiednio 7:4 z ŚKC Wataha oraz 7:3 z KS OOM) i po pierwszej kolejce plasowali się w górnej połowie tabeli. Dobrą passę w kolejnym meczu przedłużyły tylko dziewczyny z First Aid (7:4 z ŚKC Katowice), Mistral niestety musiał uznać wyższość drużyny AZS Rozbitki.

K.  Startek (KKC First Aid)

K. Startek (KKC First Aid)

Po połączeniu grup w jedną tabelę, KKC First Aid zajmowało miejsce w pierwszej szóstce, natomiast Mistral grał w kolejce dla drużyn 7-12. W tych meczach zarówno panie, jak i panowie z KKC poradzili sobie świetnie (zwycięstwa 8:4 z Broken End oraz 8:5 z KS Juniorzy) i oba zespoły mogły cieszyć się z miejsc w czołówce.

Niedzielne spotkania decydowały o tym, kogo zobaczymy w finale. Pomimo przegranej 2:6 z AZS Ogień, KKC First Aid zameldowało się w najlepszej szóstce, natomiast KKC Mistral, po bardzo wyrównanym pojedynku z ŚKC Katowice, ostatecznie zremisował swój mecz. Nie wystarczyło to niestety do awansu i ostatecznie zapewniło 7 miejsce – pierwsze, które nie dawało przepustki do rundy finałowej.

W finałowej kolejce First Aid mierzyło się z liderami tabeli – AZS Rozbitki. Pomimo dobrego początku i przejęcia pierwszego enda, dziewczyny nie były w stanie sprostać rywalom. Mecz zakończył się wynikiem 7:2 dla drużyny z Gliwic i tym samym wygraną w całym turnieju. Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku również Rozbitki triumfowały w klasyfikacji końcowej.

Po zaciętym pojedynku, miejsce na drugim stopniu podium wywalczył AZS Ogień, zwyciężając 6:5 nad AZS Smok i Jego Wesoła Kompanija.

Trzecie miejsce przypadło KS Old Curlers, którzy pokonali ŚKC Katowice 7:4.

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

Gratulujemy dobrego startu naszym krakowskim drużynom i już teraz zapraszamy do zgłaszania się na szereg curlingowych wydarzeń w Czarnym Dunajcu, gdzie w marcu odbędzie się Curling pod Tatrami! Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.

 

O autorze

Magdalena Wróbel - Komisja ds.PR i Marketingu - Krakowski Klub Curlingowy