Mazury Curling Festival 2016

Mazury Curling Festival 2016

Zakończył się coroczny Mazury Curling Festival w Giżycku, w którym aktywnie brali udział zawodnicy Krakowskiego Klubu Curlingowego. W ramach festiwalu odbył się również turniej Mazury Curling Cup oraz Mistrzostwa Polski AZS. Z rozgrywek studenckich zawodniczki KKC Byle Do Domu wróciły ze złotymi medalami!

Mazury Curling Festival rozpoczął się od obozu treningowego, w którym wzięło udział ponad stu curlerów z całego kraju, w tym 14 zawodników z KKC. Jak co roku była to niepowtarzalna okazja na podnoszenie  swoich umiejętności technicznych i taktycznych pod okiem światowej klasy trenerów, którzy oprócz treningów praktycznych na lodzie, prowadzili również zajęcia teoretyczne. W tym roku w skład zespołu trenerskiego weszli: Alisa Miroszniczenko z Rosji, Anders Kraupp ze Szwecji, Aleksandr Orłow z Białorusi, Chrislain Razafimahefa ze Szwajcarii i Jiři Snitil z Czech.

Bezpośrednio po obozie rozpoczęły się pierwsze zawody sportowe – turniej Mazury Curling Cup. Wzięły w nim udział 34 drużyny, w tym 4 z naszego klubu. Po kilku korektach składów w trakcie obozu, ekipy wystąpiły ostatecznie w następujących składach:

  • KKC Byle Do Domu – Monika Rodak, Magdalena Wróbel, Anna Fejklowicz, Katarzyna Staszczak (s)
  • KKC Trzy Kropki – Daria Rejdych, Izabela Macina, Tomasz Rejdych, Aleksandra Bylina (s)
  • KKC Matrix – Michał Różycki, Adam Obuchowicz, Bartłomiej Schmidt (s), Sebastian Chojnacki
  • KKC Mistral+ – Marcin Stachnik, Krzysztof Kawecki, Michał Chudziński (s), Marcin Marek

W turnieju wzięła udział także zawodniczka KKC Aleksandra Bigosińska, która wystąpiła gościnnie w drużynie SCC Wa ku’ta II.

Nasi zawodnicy startowali ze zmiennym szczęściem w poszczególnych kolejkach turnieju. W ostatecznej klasyfikacji, najwyżej z krakowskich drużyn, uplasowały się zawodniczki grające pod wodzą Katarzyny Staszczak, zajmując świetne, piąte miejsce.

Ostateczna Klasyfikacja turnieju dostępna jest tutaj.

Kolejnym wydarzeniem curlingowym w ramach Mazury Curling Festival były Mistrzostwa Polski AZS. Najlepsze w tej rywalizacji okazały się zawodniczki KKC Byle Do Domu, które złoty medal zdobyły dzięki pokonaniu utytułowanej drużyny AZS Gliwice Rozbitki. Tym razem, jako rezerwowa, do stałego składu krakowianek dołączyła Martyna Wilczak z klubu AZS Gliwice.

Jako ostatnie odbyły się rozgrywki studenckie w kategorii par mieszanych. Wzięło w nich udział 6 par, a w trzech z nich wystąpiły zawodniczki z Krakowa: Magdalena Wróbel zagrała z Aleksandrem Grzelką, Katarzyna Staszczak z Jeremim Telakiem a Anna Fejklowicz z Tomaszem Boskiem. Po rozgrywkach grupowych do finału weszła dwójka Wróbel/Grzelka, która ostatecznie zdobyła złote medale po pokonaniu 6:3 pary Lipińska/Stych.

Dla zawodniczki z Krakowa, jak i całej drużyny Byle Do Domu była to niewątpliwie niezwykle udana edycja Mazury Curling Festival. Gratulujemy miejsca w pierwszej piątce Mazury Curling Cup oraz dwóch złotych medali w Mistrzostwach Polski AZS!

O autorze

Michał Chudziński - Rzecznik Prasowy - Krakowski Klub Curlingowy - michal.chudzinski@kkc-curling.pl