Czas na start!

Czas na start!

Okres przygotowawczy przed sezonem 2016/2017 wkracza w decydujący moment. Pierwszy start krakowian już we wrześniu.

Po przygotowaniach ogólnorozwojowych, organizowanych przez klub, a także indywidualnych i drużynowych, przyszła pora na treningi na lodzie. Jako pierwsze na zamarzniętą taflę wyjdą Karolina Startek i Aleksandra Bigosińska z KKC First Aid, które już w tym tygodniu rozpoczną udział w międzynarodowym obozie organizowanym przez Światową Federację Curlingu (WCF) w Pradze. Kilka dni później rozpocznie się Mazury Curling Festival w Giżycku, gdzie w obozie treningowym weźmie udział, w mniejszym lub większym wymiarze, aż 16 osób z Krakowa – niemal ze wszystkich drużyn KKC! Swoich reprezentantów będą mieli: KKC Vector (4 osoby), KKC Byle Do Domu (4 osoby),  KKC  Mistral (2 osoby), KKC 4Fun Team (2 osoby), KKC Trzy Kropki (1 osoba), KKC Krakofsky (1 osoba), KKC First Aid (1 osoba) oraz jedna zawodniczka chwilowo niezrzeszona drużynowo. Nasi zawodnicy trenować będą pod okiem m.in. Mistrza Świata i Europy Andersa Krauppa, medalisty ME Jiřiego Šnitila oraz medalisty MŚ Juniorów Chrislaina Razafimahefy.

Pierwszym startem naszych zawodników w sezonie 2016/2017 będzie Mazury Curling Cup, który odbędzie się w Giżycku bezpośrednio po obozie, w dniach 2-4.09.2016 r. W gronie ponad 30 drużyn (zgłoszenia jeszcze trwają) wystąpią cztery drużyny spod Wawelu:

  • KKC Byle Do Domu (M. Wróbel, M. Rodak, A. Fejklowicz, K. Staszczak),
  • KKC Trzy Kropki (D. Rejdych, I. Macina, A. Bylina, T. Rejdych),
  • KKC Vector (M. Różycki, M. Gieleciak, A. Obuchowicz, K. Subik),
  • KKC Mistral ++ (B. Schmidt, M. Stachnik, A. Bigosińska, M. Marek, M. Chudziński).

W ramach Mazury Curling Festival, po turnieju odbędą się także Mistrzostwa Polski AZS, w których wśród studentek rywalizować będzie drużna KKC Byle Do Domu  (M. Wróbel, M. Rodak, A. Fejklowicz, K. Staszczak).

O wynikach krakowskich drużyn będziemy informować na bieżąco na naszym Facebookowym profilu. Trzymajcie kciuki!

O autorze

Michał Chudziński - Rzecznik Prasowy - Krakowski Klub Curlingowy - michal.chudzinski@kkc-curling.pl