Sezon 2015/2016 za nami

Sezon 2015/2016 za nami

Zakończony niedawno sezon był najlepszym w historii Krakowskiego Klubu Curlingowego. Czas na podsumowanie!

Drużyny KKC wystąpiły w sumie w ośmiu turniejach towarzyskich w Polsce, z których dwa zakończyły się zwycięstwem curlerów z Krakowa: w grudniu panie z KKC First Aid wygrały Bełchatów Open 2015, a w kwietniu zawodnicy KKC Krakofsky zwyciężyli w IV Turnieju o Czarny Kamień ŚKC. Częściej niż w poprzednich sezonach krakowanie stawali również na niższych stopniach podium. W VI Turnieju Pawłowickim drugie miejsce zajął KKC Mistral, a trzecie First Aid, natomiast w I Podhalańskim Turnieju Curlingowym trzecią lokatę wywalczył Krakofsky. W niemal wszystkich turniejach (wyjątkiem był jedynie Gliwice Curlig Cup) drużyny z Krakowa zajmowały miejsca w pierwszych dziesiątkach końcowych klasyfikacji.

Oprócz turniejów towarzyskich drużyny rywalizowały w rozgrywkach ligowych. W Polskiej Lidze Curlingu, organizowanej przez Polską Federację Klubów Curlingowych, Kraków reprezentowali zawodnicy Mistrala. Panowie zakończyli zmagania z najlepszymi męskimi drużynami w Polsce na siódmym miejscu. W Lidze KKC wystąpiły cztery drużyny z Krakowa, spośród których srebrny medal wywalczyły zawodniczki KKC Byle Do Domu.

Świetne występy w ciągu całego sezonu zaowocowały wysokimi pozycjami w końcowej klasyfikacji Pucharu PFKC (dokładniejsze informacje o tym systemie rozgrywek są dostępne na stronie organizacji: http://pfkc.pl/section/pfkc-cup-tour). Drugie miejsce zdobył Mistral, trzecie First Aid, dziewiąte Trzy Kropki, trzynaste Byle Do Domu, czternaste Krakofsky. Niżej uplasowali się zawodnicy KKC Vector i KKC 4Fun Team (odpowiednio na 28. i 29. pozycji).

Lato to dla zawodników czas na odpoczynek i podsumowania oraz planowanie następnego sezonu. Mamy nadzieję, że będzie równie udany co poprzedni!

O autorze

Izabela Macina - Komisja PR i Marketingu - Krakowski Klub Curlingowy