Przed nami Pomerania Curling Cup

Przed nami Pomerania Curling Cup

Na zakończenie sezonu curlingowego w najbliższy weekend rozegrana zostanie kolejna edycja turnieju Pomerania Curling Cup. Zawody odbędą się w dniach 6-8 maja. Zawody odbędą się na hali Olivia, zlokalizowanej w gdańskiej dzielnicy Oliwa.

Marcin Stachnik

Obsada Pomeranii jest w tym roku bardzo mocna. W głównych zawodach weźmie udział 30 drużyn (w tym 13 zagranicznych) z 6 krajów (Polska, Szwecja, Rosja, Szkocja, Białoruś, Dania). Oprócz nagród w turnieju część drużyn będzie rywalizowała w odrębnej klasyfikacji – Polish Curling Grand Prix 2016, obejmującej wyniki z turnieju Silesian Grand Prix w Cieszynie i gdańskiej Pomeranii.

Każda z drużyn ma zagwarantowane 5 spotkań, a czołowa dziesiątka zagra w finałowej, szóstej kolejce. Nowością w tym roku jest osobny turniej dla drużyn juniorskich, w którym weźmie udział 6 zespołów.

O jak najlepsze miejsca w zawodach postarają się dwie krakowskie drużyny. Żeńska drużyna KKC First Aid (s. K. Startek), oraz mieszana KKC Monsun (s. M. Chudziński), która powstała specjalnie na ten turniej.

O autorze