Czarny Kamień dla KKC Krakofsky!

Czarny Kamień dla KKC Krakofsky!

Drużyna KKC Krakofsky zwyciężyła w międzynarodowym IV Turnieju o Czarny Kamień ŚKC. Krakowianie wystąpili w składzie Sebastian Chojnacki, Arkadiusz Solecki (v), Krzysztof Kawecki (s), Karol Nowakowski; do stałego składu dołączył również Mariusz Hajdo.

Zawody rozegrano w dniach 22-24 kwietnia na katowickim lodowisku Jantor. Wzięło w nim udział 30 drużyn, w tym 23 z Polski i 7 zagranicznych.

KKC Krakofsky rozpoczął turniej od dwóch zwycięstw w grupie: z KKC Byle do Domu 6:3 oraz 9:2 z włoskim zespołem Albatros Trentino. Dwie wygrane w grupie po połączeniu tabeli pozwoliły na zajęcie 6. lokaty. Następne spotkanie, z Curlusami Baniatymi z Warszowic, zakończyło się wynikiem 5:3 i dało krakowianom awans na 4. miejsce, a mecz ze szwajcarską drużyną CC Zug od samego początku toczył się pod kontrolą zawodników KKC i zakończył się wynikiem 11:0. W niedzielne przedpołudnie Krakofsky wygrał z drużyną POS Kamyczek Łódź i dzięki temu, z kompletem zwycięstw zapewnił sobie udział w meczu o 1. miejsce.

Regulamin turnieju przewidywał rozegranie finału zamkniętego, więc krakowianie mogli być już pewni miejsca na podium. Mecz o zwycięstwo rozegrali z drużyną gospodarzy ŚKC Kretes, w którym zwyciężyli 5:1. Podium uzupełniła drużyna POS Łódź Kamyczek.

Dla KKC Krakofsky to drugie podium w sezonie 2015/2016 – drużyna w styczniu zdobyła brązowy medal w I Podhalańskim Turnieju Curlingowym w Czarnym Dunajcu.

czarny kamień 3

fot. ŚKC

Pozostałe drużyny z Krakowa radziły sobie ze zmiennym szczęściem. W grupowych zmaganiach po jednym zwycięstwie i jednej porażce odniosły drużyny Byle do Domu (skip K. Staszczak), Mistral (skip M. Chudziński) i First Aid (skip K. Startek), porażkę i remis zanotowały Trzy Kropki (skip U. Biernacka), natomiast Vector (skip K. Subik) w obu meczach musiał uznać wyższość przeciwników.

Po rozegraniu fazy grupowej i połączeniu tabeli drużyny z Krakowa zajmowały odpowiednio miejsca: 14. Byle do Domu, 17. First Aid, 16. Mistral, 22. Trzy Kropki i 28. Vector.

czarny kamień 2

fot. ŚKC

W następnych kolejkach Byle do Domu poniosło porażkę z drużyną MCC Warszawa Stolarek, zremisowało z LastMinut oraz zwyciężyło z białoruską drużyną Rudos. Dziewczyny z First Aid przegrały z AZS Gliwice Ice Rockets i wygrały z Rudos, a na koniec zmierzyły się z zawodnikami Mistrala, z którymi przegrały po zaciętym meczu. Wcześniej panowie z Mistrala wygrali ze słowacką drużyną Blackwater Deaf i przegrali z drużyną ŚKC Kretes. Dwa zwycięstwa odnieśli zawodnicy Vectora – z Albatrosem Trentino oraz Trzema Kropkami, a dobrą passę przerwała dopiero drużyna LastMinut wygrywając z krakowianami 18:1. Trzy Kropki oprócz porażki z klubowymi kolegami z KKC Vector przegrały również z warszawskim Bez Endu oraz Albatrosem Trentino i to właśnie tej drużynie wręczono tradycyjny węgiel za zajęcie ostatniego miejsca w turnieju.

Miejsca drużyn z Krakowa:

1. Krakofsky
12. Mistral
16. Byle do Domu
19. First Aid
22. Vector
30. Trzy Kropki

Końcowa tabela turnieju i dokładne wyniki dostępne są na oficjalnej stronie zawodów: http://www.turniej.skc.katowice.pl/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=111

O autorze

Izabela Macina - Komisja PR i Marketingu - Krakowski Klub Curlingowy