Podsumowanie turnieju w Cieszynie

Podsumowanie turnieju w Cieszynie

Cieszyn okazał się szczęśliwym miejscem dla drużyny ŚKC Marlex, która po raz kolejny zwyciężyła Silesian Grand Prix. Świetne, 7. miejsce, zajęli również zawodnicy Krakowskiego Klubu Curlingowego.

W dniach 8-10 kwietnia w Cieszynie odbyła się kolejna edycja międzynarodowego turnieju Silesian Grand Prix. Trzydniowe zmagania na lodzie wyłoniły podium, na którym stanęły same polskie drużyny. ŚKC Marlex pokonał w finale zawodników AZS Smok z Gliwic i tym samym obronił tytuł zwycięzcy Silesian Grand Prix. Trzecie miejsce przypadło drużynie POS Monkey Man z Łodzi.

Losy dwóch krakowskich drużyn, KKC Mistral i KKC First Aid, biorących udział w turnieju, potoczyły się bardzo odmiennie. Rozlosowane do tej samej grupy, rozegrały w niej po trzy mecze, skutecznie się omijając, by po połączeniu grup w łączną tabelę turnieju trafić na siebie.

Zawodniczki KKC First Aid odniosły na początek zwycięstwo nad drużyną Culani (8:3), natomiast KKC Mistral rozpoczął zawody od porażki z toruńskim Zabojczym Kwartetem (1:6). W drugiej kolejce drużyny wymieniły się rywalami i z przeciwnych krańców grupowej tabeli rozegrały kolejne mecze. Panowie ulegli zawodnikom na wózkach z Warszawy (2:7), panie także nie znalazły skutecznego sposobu na Zabójczy Kwartet (3:4).

Drugiego dnia zawodów odbyły się ostatnie kolejki w grupach. Mistral przełamał złą passę pewnie wygrywając 13:1 z juniorkami z Warszowic (KS TPA). Krakowianki w zaciętym meczu zmierzyły się z Kofeiną (2:4).

Następnie przyszła pora na pełen emocji, klubowy pojedynek. Niefortunny o tyle, że dla obu drużyn był to mecz o wszystko – decydował o awansie do dalszych rozgrywek lub kończył udział w zawodach. Ostatnim kamieniem panowie zapewnili sobie wygraną (9:4) i dalszą grę w turnieju.

Kolejnym przeciwnikiem KKC Mistral był Funhause z Węgier. Mecz układał się po myśli krakowian, którzy utrzymywali punktową przewagę nad rywalami. Korzystny wynik (8:3) i bilans endów otworzył drużynie drogę do finałowej dziesiątki.

W ostatniej kolejce zawodnicy KKC Mistral zmierzyli się z Curlusami Baniatymi, zdobywając przewagę punktową w pierwszej części meczu. Potem przeciwnicy zaczęli odrabiać straty i wyrównali wynik przed ostatnim endem. Rozstrzygnięcie na korzyść krakowian przyniosły dopiero ostatnie kamienie meczu, a spotkanie zakończyło się wynikiem 6:5.

Dodatkowym krakowskim akcentem na Silesian Gran Prix był udany występ Krzysztofa Kaweckiego, który uzupełnił skład Sopot Curling Team. W fazie grupowej drużyna rozegrała dwa zwycięskie mecze z Funhouse (7:3) oraz ŚKC Kretes (9:1) i jeden przegrany z ekipą Gray Wolves (4:6). Po połączeniu tabeli, kolejną wygraną przyniosło spotkanie z drużyną Mleko (7:3), natomiast w starciu z AZS Smok, lepszym okazał się przeciwnik – 5:8. W rundzie finałowej Sopot Curling Team zmierzył się z żeńską drużyną  Paterdy odnosząc pewne zwycięstwo (6:1).

Drużyna Sopot Curling Team, w składzie z Krzysztofem Kaweckim, zakończyła turniej na 6. miejscu. Skuteczna pogoń po lokatach tabeli zaprowadziła KKC Mistral  (s. Chudziński) na 7. miejsce, natomiast KKC First Aid (s. Startek) przypadła 24. lokata.  Końcowa klasyfikacja turnieju dostępna jest tutaj: [https://www.facebook.com/SilesianGP/?fref=ts]

O autorze

Karolina Startek - Komisja PR i Marketingu - Krakowski Klub Curlingowy