Zapowiedź Silesian Grand Prix 2016

Zapowiedź Silesian Grand Prix 2016

Po rocznej przerwie, do kalendarza zawodów curlingowych wraca Silesian Grand Prix. Międzynarodowy turniej towarzyski zgromadzi w tym roku w Cieszynie 28 drużyn z 8 krajów.

Karolina Startek

W dniach od 8 do 10 kwietnia 2016 r. na lodowisku MOSiR w grze o podium zmierzą się drużyny z Polski, Węgier, Słowenii, Czech, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji oraz Irlandii. Zawody zostaną rozegrane systemem szwajcarskim. Podzieleni na trzy grupy uczestnicy, rozegrają w nich swoje trzy pierwsze mecze. Czwarta kolejka, ostatnia gwarantowana, zostanie rozegrana po połączeniu grup w zbiorczą tabelę. Po niej, drużyny z miejsc 21-28 zakończą swój udział w turnieju, a drużyny z miejsc 1-20 powalczą o wejście do strefy finałowej, zarezerwowanej dla miejsc 1-10 po piątej rundzie. Dokładny harmonogram oraz składy grup dostępne są tutaj.

Krakowski Klub Curlingowy będą reprezentować dwie drużyny. KKC First Aid rozpocznie rozgrywki meczem z drużyną Culani z Warszawy, natomiast pierwszym przeciwnikiem KKC Mistral będzie Zabójczy Kwartet z Torunia. Obie drużyny zostały rozlosowane do grupy C.

W tym roku organizatorzy poszerzają atrakcje. Sillesian Grand Prix łączy swe siły z turniejem Pomerania Curling Cup we wspólnym projekcie Grand Prix Polski, zapewniając dodatkową nagrodę dla drużyn, które wystartują w obydwu turniejach.

Więcej szczegółów na funpage’u.

O autorze

Karolina Startek - Komisja PR i Marketingu - Krakowski Klub Curlingowy