MŚ Kobiet: Złoto Szwajcarek, Kanada bez medalu

MŚ Kobiet: Złoto Szwajcarek, Kanada bez medalu

W zakończonych niedawno Mistrzostwach Świata Kobiet w curlingu najlepsze okazały się reprezentantki Szwajcarii. W finale pokonały sensację turnieju – Japonię.

Czempionat kobiet rozegrany został w kanadyjskim Swift Current w dniach 19-27 marca 2016 r. W rozgrywkach wzięło udział 12 najlepszych żeńskich reprezentacji.

Faza Round Robin zakończyła się niespodziewanym awansem drużyny Japońskiej do Page Playoff. Japonki świetnie radziły sobie w pierwszej fazie, zwyciężając między innymi z Kanadą, Szkocją i Szwecją. Brak tych dwóch ostatnich reprezentacji w strefie medalowej także można uznać za niespodziankę.

Decydująca faza była równie ciekawa. Najkrótszą drogę do finału odnotowały Szwajcarki, zwyciężając z Japonkami w meczu 1 vs 2. Zawodniczki z kraju kwitnącej wiśni nie poddały się i dłuższą drogą, zwyciężając Rosję, także dotarły do finału. W najważniejszym meczu turnieju znów lepsze okazały się bardziej doświadczone Szwajcarki. Docenić należy jednak niesamowite Japonki, które dodały wiele emocji tym MŚ swoją grą ale także ogromną radością przy udanych zagraniach i wielkim smutkiem po przegraniu finału. Mecz o 3. miejsce wygrała drużyna Anny Sidorowej, doprowadzając do bardzo rzadkiej sytuacji, w której drużyna Kanady nie zdobyła żadnego medalu.

fot.WCF / Michael Burns

 

Klasyfikacja (zwycięstwa – porażki):

1. Szwajcaria 11-2: Złoto
2. Japonia 10-4: Srebro
3. Rosja 10-4: Brąz
4. Kanada 8-5
5. Szkocja 7-4
6. USA 6-5
7. Korea 5-6
8. Dania 5-6
9. Szwecja 4-7
10. Niemcy 3-8
11. Finlandia 1-10
12. Włochy 1-10

 

fot. WCF / Michael Burns

O autorze

Michał Chudziński - Rzecznik Prasowy - Krakowski Klub Curlingowy - michal.chudzinski@kkc-curling.pl