KKC First Aid wygrywa Turniej w Bełchatowie!

Ogromnym sukcesem żeńskiej drużyny KKC First Aid zakończył się turniej Bełchatów Open 2015. Zawodniczki pod wodzą Karoliny Startek pokonując w ostatniej rundzie drużynę AZS Gliwice Smok wygrały cały turniej!

Zawody odbyły się w dniach 3-6.12.2015 r. na lodowisku Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. Był to największy, jak do tej pory, turniej curlingowy w Polsce, wzięło w nim udział aż 41 drużyn. W tym gronie znalazło się 6 drużyn KKC.

Każda z drużyn rozegrała po 5 meczów, ale tylko jedna odniosła komplet zwycięstw – KKC First Aid. Panie swój marsz po puchar rozpoczęły od pokonania 7:1 CCC Stone Dragons z Warszawy. Później ofiarami świetnej formy zawodniczek KKC, padli ich klubowi koledzy – najpierw KKC Mistral (8:4), a później KKC 4FunTeam (5:4). W ostatnich dwóch rundach przeciwnikami okazały się topowe polskie drużyny – Petardy (które wygrały ostatni turniej w Gliwicach) oraz AZS Gliwice Smok (obrońcę tytułu sprzed roku). Oby dwie drużyny musiały tym razem uznać wyższość zawodniczek spod Wawelu i pogratulować im ostatecznego zwycięstwa. W ten sposób zawodniczki KKC First Aid stanęły na najwyższym stopniu podium największego turnieju curlingowego w Polsce! Wielkie brawa dla Małgorzaty Gaczkowskiej, Agaty Jędrzejczyk, Aleksandry Bigosińskiej i skipa Karoliny Startek!

Spośród pozostałych drużyn KKC wyróżnić należy także bardzo dobry występ mieszanej drużyny KKC Trzy Kropki, która zajęła ostatecznie wysokie 8. miejsce. Pozostałe krakowskie drużyny zakończyły na dalszych miejscach, a złotą szczotkę dla ostatniej drużyny odebrała drużyna KKC Vector. Tym samym drużyny z Krakowa otwarły i zamknęły turniejową tabelę.

Ostateczną tabelę oraz szczegółowe wyniki znaleźć można tutaj.

Kolejne zawody w tym sezonie odbędą się w Czarnym Dunajcu w dniach 15-17.01 2016 r. i będą organizowane przez nasz klub. Do tego czasu drużyny skupiają się na startach w rozgrywkach ligowych.