Gliwice Curling Cup II – podsumowanie

Gliwice Curling Cup II – podsumowanie

Zwycięstwem żeńskiej drużyny „Krysia” zakończył się rozegrany w ubiegły weekend II turniej Gliwice Curling Cup. Kolejne miejsca na podium zajęły ekipy „Die Fantastichen Klassichen Vier” oraz AZS Gliwice Ogień. Najwyższe miejsce spośród krakowian przypadło po raz kolejny zawodnikom KKC Mistral.
W pierwszych meczach grupowych drużyny Krakowskiego Klubu Curlingowego radziły sobie ze zmiennym szczęściem. Zawodniczki KKC First Aid, które jako pierwsze rozegrały swoje spotkanie uległy gospodarzom – AZS Gliwice Ice Rockets (z wynikiem 4:8). W pierwszych zmaganiach grupowych zwycięstwem zakończył się mecz KKC Vector z MCC Warszawa Bez Endu (4:3), natomiast porażkę w tej samej grupie odniosło KKC Byle Do Domu z POS Łódź Monkey Man (5:7). Grupa C przyniosła wysoką wygraną KKC Mistral z BKC Bełchatów PZD (9:1) oraz przegraną KKC Trzy Kropki z MCC Warszawa Plan B (5:12).

fot. K.Startek

Druga kolejka spotkań grupowych rozpoczęła się od porażki drużyny First Aid z trudnym przeciwnikiem – MCC Warszawa Nox. Ciężkie zadanie czekało też na curlerki KKC Byle Do Domu, którym przypadło zmierzyć się z zawodniczkami AZS Gliwice Rozbitki. Ambitna walka obu drużyn przyniosła w meczu remis 4:4.  Nieco gorzej poradzili sobie zawodnicy KKC Vector, którzy ulegli późniejszym zwyciężczyniom całego turnieju – ekipie „Krysia”. KKC Mistral oraz KKC Trzy Kropki, przełamali złą passę krakowskich drużyn i wygrali swoje mecze zapisując na kontach po 2 punkty.

Po dwóch kolejkach meczów grupowych połączono tabelę. Dzięki odniesionym zwycięstwom, wysokie, drugie miejsce zajmował KKC Mistral. Niestety, panom nie udało się obronić tej pozycji przez przegraną z KS Warszowice Juniorzy (3:6), a później z Die Fantastichen Klassichen Vier (3:13).  Dwie porażki spowodowały spadek drużyny do drugiej ósemki w tabeli zawodów.

Nie lepiej poradzili sobie w swoich meczach trzeciej i czwartej kolejki pozostali zawodnicy KKC. Najpierw Vector, Trzy Kropki i Byle Do Domu znacznie ulegli przeciwnikom, a jedynym, lepszym rezultatem okazał się remis (3:3) First Aid z MCC Warszawa Bez Endu. Odniesione porażki doprowadziły do znacznego spadku wszystkich krakowskich drużyn w ogólnej tabeli. Czwarta kolejka okazała się pożegnalną dla Vectora, Trzech Kropek i First Aid, ponieważ odniesione porażki nie pozwoliły uplasować się na wyższych miejscach dających prawo do gry w kolejnej rundzie.  Awansować udało się jedynie paniom z KKC Byle Do Domu, które po zwycięstwie nad ŚKC Katowice Wataha zajęły szesnaste miejsce – ostatnie premiowane możliwością wystąpienia w następnej kolejce rozgrywek.

fot. M.Stachnik

W piątej rundzie turnieju drużyna KKC Mistral zmierzyła się z ŚKC Katowice Kretes. Zacięty mecz zakończył się przegraną krakowian 6:7 i nie pozwolił na powrót do czołowej ósemki. Porażkę odniosła również ekipa KKC Byle Do Domu, która uległa drużynie BKC PZD Bełchatów 1:9. Tym samym żadnej reprezentacji z Krakowa nie udało się zagrać w ostatniej rundzie zawodów.

Finałowa kolejka przyniosła ostateczne zwycięstwo drużynie Krysia, która pozostała niepokonana od początku rozgrywek. Na drugim stopniu podium uplasował się zespół Die Fantastichen Klassichen Vier, a na trzecim AZS Gliwice Ogień. Zawodnicy KKC zajęli następujące pozycje:

  • 13 – Mistal
  • 16 – Byle Do Domu
  • 20 – Vector
  • 21 – Trzy Kropki
  • 23 – First Aid

Kolejną okazją do poprawienia lokat na ogólnopolskich zawodach będzie VI Turniej Curlingowy o Puchar Starosty Bełchatowskiego, który odbędzie się w dniach 3-6 grudnia 2015 r.

Gliwice tabela końcowa

O autorze

Magdalena Wróbel - Komisja ds.PR i Marketingu - Krakowski Klub Curlingowy