Zgrupowanie klubowe w Bratysławie

Zgrupowanie klubowe w Bratysławie

Zawodnicy i zawodniczki Krakowkiego Klubu Curligowego odbyli dwudniowe zgrupowanie na profesjonalnej hali curlingowej w Bratysławie.

Obóz szkoleniowy odbył się w dniach 17-18 października 2015 roku. Wzięło w nim udział 25 osób – członków 7 drużyn KKC: First Aid, Byle Do Domu, Trzy Kropki, Vector, 4Fun Team, Krakofsky oraz Mistral. Zajęcia odbywały się na profesjonalnej hali curlingowej w dzielnicy Ruzinov.

DSC_0761

Członkowie KKC na lodzie spędzili w sumie 16 godzin, oprócz tego odbyły się także treningi teoretyczne. Ćwiczenia opracowała Komisja ds. sportowych pod przewodnictwem Dyrektora Sportowego Urszuli Biernackiej. Kluczowe było wykonywanie ćwiczeń niemożliwych do wykonania na lodowisku w Krakowie, takich jak doskonalenie precyzyjnych zagrań na całej długości toru. Nie zabrakło także ćwiczeń szczotkowania oraz komunikacji drużynowej. Dzięki temu krakowscy curlerzy są lepiej przygotowani do zbliżających się startów ogólnopolskich.

DSC_0799

W najbliższym czasie zawodnicy Krakowskiego Klubu Curlingowego wezmą udział w Turnieju Gliwice Curling Cup II (13-15.11.2015 r.) oraz 6th Bełchatów Open (3-6.12.2015 r.). Niebawem ruszą także rozgrywki ligowe na obydwu poziomach.

DSC_0781

O autorze

Michał Chudziński - Rzecznik Prasowy - Krakowski Klub Curlingowy - michal.chudzinski@kkc-curling.pl