Sportowe podsumowanie sezonu

Sportowe podsumowanie sezonu

Krakowski Klub Curlingowy zakończył kolejny sezon zmagań na arenach krajowych i międzynarodowych. Warto więc pokusić się o podsumowanie minionego sezonu.

PAWEŁ ŚWIĄTKOWSKI

Drużyny KKC wystąpiły w sumie w 15 turniejach, w tym w trzech zagranicznych (Letící kameny, Südtirol Curling Cup oraz Ostrava). Najliczniej zaprezentowaliśmy się podczas katowickich zawodów o Czarny Kamień (6 drużyn) oraz podczas bełchatowskiej nocy par mieszanych (6 par). Ogółem grało 8 stałych drużyn.

Za najlepsze miejsca należy uznać te medalowe, a więc złoto na Mistrzostwach Polski AZS (zawodnicy drużyny KKC Krakofsky) i brąz KKC Mistral w Ostrawie, a także całkowitą dominację podium w rywalizacji par mieszanych (1. miejsce – Małgorzata Gaczkowska i Mateusz Gaczkowski, 2. miejsce – Katarzyna Staszczak i Karol Nowakowski, 3. miejsce – Edyta Pokrzywa i Michał Chudziński). W Lidze KKC srebrny medal zdobyła drużyna KKC Mistral, pozostałe uplasowały się poza podium.

Po raz pierwszy w tym roku odbyła się liga ogólnopolska, zorganizowana przez Polską Federację Klubów Curlingowych. W tej edycji startowały w niej dwie drużyny: KKC Krakofsky (6. miejsce na 12 drużyn) i KKC First Aid (7. miejsce na 7 drużyn).

mecze-kkc

Ogółem na turniejach rozegraliśmy (jako cały klub) 185 spotkań, z czego 83 (45%) zakończyło się zwycięstwem krakowskiej drużyny, a 8 (4%) remisem. Jest to niewątpliwie postęp w stosunku do poprzedniego sezonu, kiedy na 139 meczów wygranych było 57 (41%). Najwięcej meczów (45) i najwięcej zwycięstw (27) zaliczył KKC Mistral, będąc jedyną klubową drużyną, która wygrywała więcej, niż przegrywała. Kolejne w stawce – KKC Krakofsky oraz KKC First Aid – wygrywały po 11 razy, odpowiednio na 24 i 29 rozegranych meczów.

mecze-kkc2

Cel na przyszły rok wypadałoby ustalić na poziomie co najmniej 50% wygranych meczów. Zobaczymy, na ile uda się go zrealizować.

O autorze