Podsumowanie III Turnieju o Czarny Kamień ŚKC

Podsumowanie III Turnieju o Czarny Kamień ŚKC

W dniach 24-26 kwietnia 2015 r., na lodowisku Jantor w Katowicach, odbyła się kolejna edycja turnieju o Czarny Kamień ŚKC. Zwycięstwo z roku ubiegłego obroniła Ruda Sopocka, tym razem pokonując w finale Curlusów Baniatych. Trzecie miejsce przypadło ekipie ŚKC Marlex Team. Najwyżej sklasyfikowana drużyna KKC zajęła 11. miejsce.

W turnieju wzięło udział 30 zespołów, z czego aż sześć to reprezentanci Krakowskiego Klubu Curlingowego. Pierwsze dwa mecze rozegrano w rozlosowanych wcześniej grupach. Następnie tabela została połączona, by móc ostatecznie wyłonić zwycięzcę.
Po pierwszej kolejce 2 punkty na koncie zapisały drużyny: KKC Krakofsky, po zwycięstwie nad ŚKC Wataha, 4Fun Team, wygrywając z MCC Plan B oraz First Aid, pewnie pokonując BKC PZD Bełchatów. Druga odsłona meczów grupowych, to porażki wszystkich ekip KKC i spadek w klasyfikacji ogólnej. Najwyższe miejsce (14.), zajmował wówczas żeński zespół First Aid.
Drugi dzień turnieju był bardzo udany dla KKC Byle Do Domu. Dwa zwycięstwa pozwoliły na awans z 30. na 19. miejsce. Sobota dała także pierwsze 2 punkty drużynie KKC Mistral, która pokonała ŚKC Vixens. W czołowej dziesiątce na koniec dnia znajdowała się natomiast ekipa KKC Krakofsky. Po dotychczasowej jednej porażce plasowali się na dziewiątym miejscu i mieli bardzo dużą szansę na osiągnięcie dobrego wyniku w całym turnieju.
Piąta, jak okazało się później ostatnia, kolejka dla KKC, przyniosła zwycięstwa tylko drużynom KKC Mistral oraz 4Fun Team. Bardzo blisko awansu do finałowych meczów był KKC Krakofsky, któremu zabrakło zaledwie jednego punktu pokonanych, by móc wystartować w ostatniej odsłonie zawodów.
Mecz o pierwsze miejsce, pomiędzy zespołami Ruda Sopocka oraz Curlusy Baniate zakończył się zwycięstwem drużyny z Sopotu 7:3 i obroną tytułu sprzed roku. Trzecie miejsce po pokonaniu 6:5 Sopotu Południe przypadło ŚKC Marlex Team.
Pojedynek pomiędzy KKC Trzy Kropki, a ŚKC Wataha o nagrodę za trzydzieste miejsce, toczył się bardzo wyrównanie. Ostatecznie jednak mieszana krakowska ekipa uległa nieznacznie, 5:6, zawodnikom ze Śląska i wyjechała z Katowic ze skrzynką pełną węgla.

Końcowe pozycje drużyn KKC na III Turnieju o Czarny Kamień ŚKC:

11. KKC Krakofsky
18. KKC First Aid
20. KKC 4Fun Team
21. KKC Byle Do Domu
22.
KKC Mistral
30.
KKC Trzy Kropki

O autorze

Magdalena Wróbel - Komisja ds.PR i Marketingu - Krakowski Klub Curlingowy