Podium KKC Mistral w Ostravie

Podium KKC Mistral w Ostravie

Męska drużyna KKC Mistral zajęła 3. miejsce na międzynarodowym turnieju Moravian Open 2015 w czeskiej Ostravie. Dobry występ zaliczyły także panie z KKC First Aid.

Turniej odbył się w dniach 18-19 kwietnia na lodowisku Sareza w Ostravie. Wzięły w nim udział drużyny z Czech, Słowacji i Polski. Ostatecznie najlepsza okazała się drużyna reprezentująca klub CC Savona z Pragi, drugie miejsce przypadło innej praskiej drużynie – Curling Roztyly. Na ostatnim stopniu podium niespodziewanie zameldowali się zawodnicy KKC! Po zwycięstwie w rundzie finałowej 15:1 z czeską drużyną Moravian Mix (skip Roman Podlena) zajęli wysokie 3. miejsce w stawce 20 drużyn. Drużyna wystąpiła w składzie Michał Chudziński – skip, Paweł Świątkowski, Łukasz Pryczkat, Marcin Stachnik. Wcześniej KKC Mistral odniósł dwa zwycięstwa (z 1.CK Brno i Zbraslav), remis (z CC IceArena Lamač) i porażkę (z Vometáci z Brna). Przed rundą finałową panowie zajmowali 6. miejsce.

W turnieju dobrze zaprezentowała się także druga drużyna z Krakowskiego Klubu Curlingowego – żeńska KKC First Aid (Karolina Startek – skip, Aleksandra Bigosińska, Agata Jędrzejczyk, Małgorzata Gaczkowska), która zakończyła rozgrywki na 10. miejscu z bilansem 1 zwycięstwa, 2 remisów i 2 porażek. Do rundy finałowej panie awansowały dzięki ambitnej walce w czwartej kolejce i wygraniu ostatniego enda. W rundzie finałowej czekał mocny przeciwnik, którego, choć mało brakowało, nie udało się pokonać. Miejsce w pierwszej połowie stawki należy zaliczyć jednak do udanych. Warto zaznaczyć, że w Czechach curling ma dłuższą tradycję niż w Polsce i kraj ten może poszczycić się m.in. brązowym medalem ME w curlingu.

Klasyfikacja końcowa: http://www.gml.cz/curlingbrno/ostrava_2015_tabulka.pdf

Szczegółowe wyniki: http://www.gml.cz/curlingbrno/ostrava_2015_kola.pdf

Sezon Curlingowy w Polsce dobiega końca, do rozegrania zostały jeszcze III Turniej o Czarny Kamień w Katowicach (24-26.04) i Pomerania Curling Cup w Gdańsku (8-10.05).

O autorze

Michał Chudziński - Rzecznik Prasowy - Krakowski Klub Curlingowy - michal.chudzinski@kkc-curling.pl