Aktywna końcówka sezonu

Aktywna końcówka sezonu

Za oknem coraz cieplej, ale sezon startowy w pełni. Przedstawiciele Krakowskiego Klubu Curlingowego wezmą udział jeszcze w trzech turniejach kończącego się powoli sezonu 2014/2015.

Pierwszy z nich odbędzie się w dniach 17-19 kwietnia w czeskiej Ostrawie. W gronie dwudziestu, głównie czeskich i słowackich drużyn, znajdą się dwie z Polski – obie spod Wawelu. Krakowski Klub Curlingowy reprezentować będą: KKC First Aid (M. Gaczkowska, A. Jędrzejczyk, A. Bigosińska, K. Startek) oraz KKC Mistral (M. Stachnik, Ł. Pryczkat, P. Świątkowski, M. Chudziński). W pierwszych meczach KKC First Aid zmierzy się z zespołem Moravian Mix, a KKC Mistral z 1. CK Brno. Więcej informacji o turnieju można znaleźć tutaj.

Tydzień później odbędzie się znany i lubiany turniej w Katowicach. III Turniej o Czarny Kamień ŚKC gościć będzie w tym roku 30 drużyn z Polski i Danii. Mecze odbywać się będą na lodowisku Jantor przy ul. Nałkowskiej. Krakowski Klub Curlingowy wystawi aż sześć drużyn: KKC 4funTeam (skip B. Schmidt), KKC First Aid (K. Startek), KKC Byle Do Domu (M. Rodak), KKC Krakofsky (K. Kawecki), KKC Mistral (M. Chudziński), KKC Trzy Kropki (U. Biernacka). Harmonogram oraz pary pierwszej kolejki dostępne są tutaj. Ze względu na odległość serdecznie zachęcamy do przyjazdu i aktywnego kibicowania krakowskim drużynom podczas tych zawodów.

Ostatnim turniejem sezonu będzie Pomerania Curling Cup 2015, który odbędzie się w dniach 8-10 maja w gdańskiej Hali Olivia. Wezmą w nim udział drużyny z Włoch, Łotwy, Litwy, Rosji, Szwajcarii, Słowacji i Polski. Krakowski Klub Curlingowy reprezentować w Trójmieście będzie jedna mieszana drużyna – KKC Mistral Aid, która wystąpi w składzie M. Stachnik, A. Jędrzejczyk, A. Bigosińska, M. Chudziński.

O autorze

Michał Chudziński - Rzecznik Prasowy - Krakowski Klub Curlingowy - michal.chudzinski@kkc-curling.pl