Podsumowanie zgrupowania w Bratysławie

Podsumowanie zgrupowania w Bratysławie

Dwa dni intensywnych treningów na lodzie, znakomity trener i niezapomniane wrażenia – tak w skrócie można podsumować ostatni weekend KKC.

Anna Telesz

W miniony weekend (7-8 marca) w stolicy Słowacji odbył się, zapowiadany już wcześniej, obóz szkoleniowy dla członków Krakowskiego Klubu Curlingowego. Wzięło w nim udział ponad 30 osób. Uczestnicy mieli możliwość trenowania na profesjonalnej, dwutorowej hali curlingowej Ruzinov, pod okiem wybitnego szkoleniowca – Jirzego Snitila – brązowego medalisty Mistrzostw Europy 2012, skipa reprezentacji Czech.

fot.M.Chudziński

Sobotnim popołudniem zajęcia ruszyły pełną parą. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy, które naprzemiennie brały udział w ćwiczeniach praktycznych na lodzie oraz teoretycznych w sali z widokiem na lodowisko, skąd można było równocześnie obserwować poczynania grupy ćwiczącej na torze. Niedziela także upłynęła na intensywnych treningach od rana do wieczora. Jiri Snitil maksymalnie wykorzystał przeznaczony dla nas czas. Szkolił w zakresie techniki gry – odpowiedniej pozycji, szczotkowania oraz zagrywania kamienia. Udzielił także wielu cennych i praktycznych wskazówek odnośnie dobrej komunikacji w drużynie podczas gry, co w sporcie drużynowym ma bardzo duże znaczenie. Każdy dzień kończył się meczami sparingowymi, w których można było wdrażać zalecenia trenera. Weekendowe szkolenie przebiegło w pracowitej, ale co najważniejsze przyjemnej i sympatycznej atmosferze, dając uczestnikom pozytywne i niezapomniane wrażenia ze szkolenia z tak znakomitym trenerem jak Jiri.

Zgrupowanie w Bratysławie i nabyte na nim nowe umiejętności już niedługo przydadzą się zawodnikom Krakowskiego Klubu Curlingowego w praktyce, podczas turniejów.

Dla przypomnienia w najbliższym czasie drużyny KKC wezmą udział w:

  • 17-19 kwietnia 2015 r., Ostrava, Czechy – Moravian Open Ostrava 2015
  • 24-26 kwietnia 2015r., Katowice – III Turniej o Czarny Kamień ŚKC
  • 8-10 maja 2015r., Gdańsk – Pomerania Curling Cup 2015

fot.M.Chudziński

fot.M.Chudziński

 

O autorze