Klubowe zgrupowanie w Bratysławie

Klubowe zgrupowanie w Bratysławie

Ponad 30 zawodników Krakowskiego Klubu Curlingowego weźmie udział w weekendowym obozie szkoleniowym w stolicy Słowacji.

Klubowe zgrupowania corocznie odbywały się na torze w Pawłowicach k.Jastrzębia Zdroju. Wzrost liczby członków klubu oraz problem z dostępnością lodu (ze względu na rozwinięte rozgrywki ligowe) nie pozwoliły w tym roku na taką formę obozu. W związku z powyższym, Zarząd klubu postanowił zorganizować zgrupowanie na profesjonalnej hali curlingowej w Bratysławie. Pozwoli to podnosić umiejętności zawodników w warunkach treningowych najwyższej jakości, bez oglądania się na warunki pogodowe.

Zgrupowanie odbędzie się w dniach 7-8 marca 2015 r. na hali Ruzinov (jednej z dwóch w Bratysławie). Planowane są zarówno zajęcia teoretyczne jak i praktyczne na lodzie. W sumie zawodnicy KKC podczas dwóch dni na lodzie spędzą 16 godzin. Zajęcia poprowadzi szkoleniowiec z najwyższej półki – Jiri Snitil – brązowy medalista Mistrzostw Europy 2012, skip reprezentacji Czech.

Drużynami najliczniej reprezentowanymi na obozie będą: KKC Trzy Kropki (5os.), KKC Byle Do Domu (5os.), KKC Mistral (4os.), KKC First Aid (4os.), KKC Krakofsky (3os.), KKC Vector (3os.).

Zgrupowanie pozwoli m.in. lepiej przygotwać się do ostatnich startów w tym sezonie:

  • 17-19 kwietnia 2015 r., Ostrawa, Czechy – Moravian Open Ostrava 2015 (KKC First Aid, KKC Mistral),
  • 24-26 kwietnia 2015 r., Katowice – III Turniej o Czarny Kamień ŚKC (KKC 4funTeam, KKC First Aid, KKC Byle Do Domu, KKC Krakofsky, KKC Mistral, KKC Trzy Kropki),
  • 08-10 maja 2015 r., Gdańsk – Pomerania Curling Cup 2015 (KKC Mistral).

O autorze

Michał Chudziński - Rzecznik Prasowy - Krakowski Klub Curlingowy - michal.chudzinski@kkc-curling.pl