AZS Smok Gliwice wygrywa Ligę KKC!

AZS Smok Gliwice wygrywa Ligę KKC!

W dniach 21-22 lutego w Pawłowicach odbyły się decydujące mecze Ligi KKC. Wywalczony przed rokiem tytuł obroniła drużyna AZS Gliwice Smok, pokonując w finale KKC Mistral.

Finałowe rozgrywki rozpoczęły się od pojedynków półfinałowych. Wzięły w nich udział po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup pierwszej fazy rozgrywek. W tym gronie znalazły się dwie drużyny reprezentujące Krakowski Klub Curlingowy. W pierwszym półfinale zmierzył się zwycięzca grupy A – AZS Smok Gliwice (skip A. Augustyniak), który walczył z drugą drużyną grupy B – krakowianami z KKC Trzy Kropki (U. Biernacka). Pojedynek ten zakończył się wysokim zwycięstwem 17:3 drużyny z Gliwic. Drugi półfinał ŚKC Wataha (G. Wilczek-Zgoła) – KKC Mistral (M. Chudziński) był bardziej wyrównany, lecz w drugiej części krakowianie wyszli na prowadzenie, wygrywając ostatecznie 11:5.

W meczu o 3. miejsce spotkały się dwie dobrze sobie znane drużyny – ŚKC Wataha i KKC Trzy Kropki. Bardzo ciekawy pojedynek zakończył się zwycięstwem katowiczan, którzy tym samym zdobyli brązowe medale. Pojedynek finałowy odbył się pod dyktando głównych faworytów Ligi – drużyny AZS Gliwice Smok, którzy pokonali 10:3 drużynę KKC Mistral. Tym samym zawodnicy pod wodzą Andrzeja Augustyniaka obronili tytuł Mistrzów Ligi KKC sprzed roku.

Była to już czwarta edycja Ligi KKC. Zgodnie z tradycją podczas rozgrywek finałowych wykonywany był pomiar czasu dla drużyn oraz prowadzone były statystyki. Liga KKC jest drugim poziomem rozgrywek Polskiej Ligi Curlingu.

fot.A.Bylina

W styczniu rozstrzygnięte zostały miejsca 5-8. Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie Ligi – www.kkc-liga.pl

Wyniki meczów finałowych:

półfinały:

21.2.2015, 11:00 AZS Gliwice Smok – KKC Trzy kropki 17:3
22.2.2015, 8:30 SKC Wataha – KKC Mistral 5:11

mecz o 3.miejsce:
22.2.2015, 10:45 KKC Trzy kropki – SKC Wataha 5:9

finał:
22.2.2015, 16:00 AZS Gliwice Smok – KKC Mistral 10:3

Końcowa klasyfikacja Ligi KKC 2014/2015:
1. AZS Gliwice Smok
2. KKC Mistral
3. ŚKC Wataha
4. KKC Trzy Kropki
5. KKC Byle Do Domu
6. KKC Vector
7. KKC Smog B
8. SKC Vixens

O autorze

Michał Chudziński - Rzecznik Prasowy - Krakowski Klub Curlingowy - michal.chudzinski@kkc-curling.pl