Podsumowanie V.Turnieju Pawłowic

Podsumowanie V.Turnieju Pawłowic

Tegoroczna edycja Turnieju Pawłowic odbyła się w mocnym 6-drużynowym gronie. Wśród męskich drużyn Krakowski Klub Curlingowy był reprezentowany przez KKC Mistral.

Mimo zeszłorocznego sukcesu w Pawłowicach, męska drużyna KKC Mistral musiała liczyć się z silną obsadą tegorocznej edycji. Poza krakowianami w zawodach wystąpili utytułowani: AZS Gliwice Smok, ŚKC Marlex, KS Juniorzy, BKC Bełchatów i Curlusy Baniate. Rozgrywki odbyły się w dniach 30.01-01.02 na torze curlingowym w Pawłowicach.

KKC Mistral trafił do grupy B, wraz z AZS Gliwice Smok i ŚKC Marlex. Z pierwszym przeciwnikiem, po dobrej grze, ostatecznie jednak przegrał 3:5, a z drugim, po nieco gorszej, 4:7. Mimo to, krakowianie się nie załamywali i walczyli ambitnie dalej. Już w kolejnym meczu pokonali 5:3 drużynę Curlusy Baniate, choć wynik ważył się do samego końca. W ostatnim meczu KKC Mistral skutecznie walczył z będącymi w bardzo dobrej dyspozycji na tym turnieju – BKC Gentlemen Bełchatów. Ostateczny wynik tego spotkania to 9:3. Bilans 2 zwycięstw i 2 porażek pozwolił na zajęcie 4. pozycji w Turnieju, a niewiele (1 endu) zabrakło do podium. W finale gospodarze KS Juniorzy pokonali 6:2 ŚKC Marlex.

Ostateczna klasyfikacja:

1. KS Juniorzy

2. ŚKC Marlex

3. BKC Gentlemen

4. KKC Mistral

5. AZS Gliwice Smok

6. KS Curlusy Baniate

O autorze

Michał Chudziński - Rzecznik Prasowy - Krakowski Klub Curlingowy - michal.chudzinski@kkc-curling.pl