Zawodnicy KKC wzieli udział w obozie WCF w Bratysławie

Zawodnicy KKC wzieli udział w obozie WCF w Bratysławie

W dniach 29.01-1.02.2015 r. w Bratysławie odbył się kolejny obóz treningowy organizowany przez Światową Federację Curlingu. Wzięło w nim udział dwoje zawodników KKC – Magdalena oraz Marcin.

Po sierpniowym obozie w Pradze (w którym wzięło udział 9 zawodników KKC), Światowa Federacja Curlingu ogłosiła początek nowej serii obozów. Mają odbywać się one w środku sezonu, w Bratysławie. W pierwszej edycji wzięło udział 30 zawodników powyżej 21. roku życia z kilku krajów, w tym dwoje z Polski.

Zajęcia odbywały się w hali curlingowej w dzielnicy Ruzinov. – Sama hala jest dwutorowa, posiada dwie szatnie – druga, na górze, umożliwia lepszy widok na plac gry. Każdy z torów po rozjeżdżeniu dobrze i równo kręcił – mówi uczestnik obozu Marcin Stachnik. – Zajęcia curlingowe odbywały się od godziny 9 rano do wieczora. W sumie liczba godzin spędzonych na lodzie podczas dnia była spora. Ćwiczenia na lodowisku przeplatane były treningami teoretycznymi na sali. Zostałem przydzielony do grupy z Judith McCleary, która okazała się świetną instruktorką. Przekazała całe mnóstwo uwag odnośnie pozycji, linii, szczotkowania, wypuszczania kamienia… słowem – pozmieniałem wiele rzeczy w swojej technice – relacjonuje Marcin. – Obóz WCF to świetne doświadczenie dla nowego jak i nieco bardziej obeznanego curlera. Miałam szczęście trafić pod opiekę świetnego trenera jakim jest Jiri Snitil (skip reprezentacji Czech). Jego doświadczenie i praktyczne rady zarówno techniczne jak i taktyczne pozwoliły mi w nowy sposób spojrzeć na curling – dodaje Magdalena.

Poza zajęciami i wykładami był też czas na integrację oraz rozwijanie ducha curlingu. – W ramach zajęć mieliśmy też luźne konkursy. Dużym plusem była także impreza – Curling Movie Night. W eleganckich wnętrzach hotelu oglądaliśmy dwa curlingowe filmy. Jeden z nich ukazywał czasy gry w curling w Szkocji na zamarzniętych jeziorach. Była też okazja do luźnych rozmów z trenerami i zawodnikami, gier komputerowych lub karcianych – dodaje lead Mistrala.

Poza obozami WCF, w tym sezonie kilkoro zawodników KKC wzięło udział także w obozie w Giżycku, a w marcu planowane jest klubowe zgrupowanie w Bratysławie. Aktywny udział zawodników Krakowskiego Klubu Curlingowego w obozach tego typu zaczyna przynosić skutki widoczne w coraz lepszych wynikach osiąganych podczas ogólnopolskich turniejów i rozgrywek ligowych.

fot. Judith McCleary x2

O autorze

Michał Chudziński - Rzecznik Prasowy - Krakowski Klub Curlingowy - michal.chudzinski@kkc-curling.pl