Podsumowanie II Turnieju o Czarny Kamień ŚKC

W miniony weekend na katowickim lodowisku Jantor rozegrany został II Turniej o Czarny Kamień ŚKC z udziałem aż 7 krakowskich ekip. Zwycięzcami imprezy została drużyna Ruda Sopocka pokonując w finale ubiegłorocznych zwycięzców ŚKC Marlex Team 6-1. Trzecie miejsce przypadło świeżo upieczonym Mistrzyniom Polski AZS Rozbitki Gliwice.

DSC_0027Najlepiej na śląskiej ziemi, spośród krakowskich ekip, zaprezentował się KKC Mistral (Chudziński), który przez trzy pierwsze rundy turnieju szedł jak burza, do momentu, gdy na drodze krakowskiej drużyny stanęli późniejsi zwycięzcy imprezy – koalicja curlerów klubów Wa ku’ta Sopot i RKC Curlik Ruda Śląska – Ruda Sopocka. Niedziele pojedynki również nie przebiegły po myśli ekipy Chudzińskiego. Najpierw uległa ona ŚKC Marlex (3-7), tracąc szanse na finał, by kolejno przegrać ze słowacką drużyną IceBreakers SVK (3-4). Ostatecznie najlepszy krakowski team sklasyfikowany został na 9. pozycji.

Do rundy finałowej awansował jedynie KKC Mistral, reszcie krakowskich drużyn ostatnią fazę turnieju pozostało oglądać z trybun. Na 12. miejscu sklasyfikowano KKC 4Fun Team (Schmidt), KKC Krakofsky (Kawecki) rywalizację zakończył na 16. pozycji, KKC Byle Do Domu (Rodak) po owocnej w zwycięstwa sobocie udział w rywalizacji zakończyło na 23. pozycji. KKC First Aid (Startek) przypadło w udziale 25. miejsce.

W niedzielny poranek bratobójczy pojedynek o zaszczytne 30. miejsce stoczyły debiutantki z KKC Za Jeden (Klecka) oraz KKC Trzy Kropki (Kawecka). Ostatecznie nagroda specjalna w postaci „kołkastli pełnyj wyngla” trafiła na ręce drużyny KKC Za Jeden, która przegrała pojedynek na lodzie z KKC Trzy Kropki 3-11.