Przed nami międzynarodowe turnieje!

Przed nami międzynarodowe turnieje!

W najbliższy weekend, zawodnicy Krakowskiego Klubu Curlingowego wystąpią w turniejach o międzynarodowej obsadzie – Silesian Grand Prix w Cieszynie oraz Moravian Open Curling Mixed w Ostrawie.

Pierwszy z nich – Silesian Grand Prix rozpocznie się już w piątek i weźmie w nim udział 30 drużyn z 9 krajów: Szwecji, Włoch, Szkocji, Irlandii, Czech, Słowacji, Węgier, Rosji i Polski. Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim, a pula nagród wynosi 3000 euro. Są to obecnie najlepiej obsadzone zawody w Polsce. O wysoki poziom rozgrywek jak co roku zadbają organizatorzy z Rudzkiego Klubu Curlingowego.

Krakowski Klub Curlingowy będzie reprezentowany przez dwie męskie drużyny: KKC Krakofsky (Chojnacki, Nowakowski, Solecki, Kawecki) oraz KKC Mistral (Stachnik, Pryczkat, Ryba, Świątkowski, Chudziński). Liczymy na dobry wynik głównie tej pierwszej, będzie to bowiem dla zawodników Krzysztofa Kaweckiego główna impreza sezonu. KKC Mistral osłabiony zdrowotnie i organizacyjnie tym razem nie stawia sobie najwyższych celów, choć broni nie złoży.

Więcej informacji o turnieju, listę uczestników i plan rozgrywek można znaleźć na oficjalnej stronie zawodów - silesiangp.pl

plakat_sgp_2014

W sobotę natomiast, w czeskiej Ostawie rozpocznie się Moravian Open Curling Mixed. W gronie 12 startujących zespołów znalazła się drużyna KKC Byle Do Domu, która zagra w składzie Anna Telesz, Anna Morek, Katarzyna Staszczak i Monika Rodak. Będzie to międzynarodowy debiut tej drużyny.

Więcej informacji o zawodach można znaleźć pod adresem - www.gml.cz/curlingbrno/ostrava.html

fot. facebook.com/pages/1-CK-Brno

fot. facebook.com/pages/1-CK-Brno

O wynikach drużyn KKC będziemy na bieżąco informować na naszym facebook’owym profilu.

O autorze

Michał Chudziński - Rzecznik Prasowy - Krakowski Klub Curlingowy - michal.chudzinski@kkc-curling.pl