2 miejsce KKC Mistral w IV Turnieju Pawłowic!

2 miejsce KKC Mistral w IV Turnieju Pawłowic!

W ogólnopolskim turnieju curlingowym w Pawłowicach wzięły udział trzy krakowskie drużyny, sukcesem zakończył się występ męskiego teamu KKC Mistral.

Zawody rozgrywane były w dniach 21-23 lutego 2014 na lodowisku Gminnego Ośrodka Sportu w Pawłowicach koło Jastrzębia Zdroju. Była to czwarta edycja turnieju, najliczniejsza w jego dotychczasowej historii.  Wzięło w nim udział 16 drużyn, z aktualnymi Mistrzami Polski – ŚKC Marlex Team oraz zwycięzcami Ligi KKC – AZS Gliwice Smok na czele. Krakowski Klub Curlingowy reprezentowany był przez trzy drużyny: KKC Trzy Kropki (Rejdych, Biernacki, Bylina, Kawecka s), KKC First Aid (Jędrzejczyk, Bigosińska, Cebula, Startek s) oraz KKC Mistral (Stachnik, Pryczkat, Gaczkowski, Świątkowski, Chudziński s).

Początkowa faza turnieju rozegrana została w grupach, KKC First Aid i KKC Trzy Kropki trafili do grupy A, KKC Mistral do grupy B. Pierwszą kolejkę udanie rozpoczęły wszystkie krakowskie drużyny, prowadząc w połowie meczu. Zwycięstwo do końca pojedynku udało dowieźć się jednak jedynie KKC Mistral, które pewnie pokonało 13-0 Gdański Klub Curlingowy. KKC Trzy Kropki uległo 5-7 ŚKC Wataha, a KKC First Aid 3-5 KS Juniorzy.

1743749_821816671168378_213369595_n

fot. facebook.com/curlusy.baniate

Druga kolejka przyniosła zwycięstwo KKC First Aid, które pokonało 3-2 miejscową drużynę Curlusów Baniatych. Reszta krakowskich drużyn w tej kolejce uległa drużynom reprezentacyjnym – KKC Trzy Kropki uległy 2-12 juniorkom z AZS Gliwice Rozbitki, a KKC Mistral 2-10 męskiej reprezentacji ŚKC Marlex Team.

Po dwóch kolejkach tabela grup została połączona, po tej fazie KKC Mistral było na 7 pozycji, KKC First Aid na 12, a KKC Trzy Kropki na 13 miejscu. W trzeciej kolejce panowie Mistralowcy pokonali 8-1 warszawską ekipę Miodzio Lodzio, Trzy Kropki uległy 3-12 Team Poland Seniorzy, a tym razem mieszana drużyna First Aid po udanej pogoni, w ostatnim endzie pokonała 8-7 ŚKC Wataha.

Czwarta kolejka była decydująca o ewentualnym awansie do rundy finałowej. Miało w niej wystąpić 8 najlepszych drużyn turnieju. Było to istotne głównie dla drużyn KKC First Aid i KKC Mistral, które miały na swoim koncie 2 zwycięstwa i 1 porażkę. Szans na awans nie miała już niestety ekipa KKC Trzy Kropki, która na swoim koncie miała 3 porażki. Drużyna ta, mimo ambitnej walki do końca, musiała uznać w tej kolejce wyższość (6-9) drużynie Gdańskiego Klubu Curlingowego.  Tym samym KKC Trzy Kropki zakończyły zawody na 16 miejscu. W tej kolejce nie powiodło się także drużynie KKC First Aid, która przegrała z ŚKC Kretes 2-10 i tym samym zakończyła turniej na 11 miejscu.  Odwet za porażki krakowskich drużyn, wzięła w tej kolejce męska drużyna KKC Mistral, która udanie zrewanżowała się także przeciwnikom za porażkę w Lidze KKC, tym razem pewnie pokonując warszowicką drużynę KS Juniorzy 10-2. Ten wysoki wynik oznaczał nie tylko awans do rundy finałowej, ale i walkę przynajmniej w meczu o 3 miejsce! Jak się kilka minut później później okazało szansę na ścisły finał straciła drużyna ŚKC Marlex Team remisując w tej kolejce z AZS Gliwice Smok i tym samym panowie z KKC Mistral z drugiego miejsca po 4 kolejkach awansowali do ścisłego finału turnieju!

W rundzie finałowej krakowianie musieli uznać wyższość łódzkiej drużyniy POS Monkey Man (Grzelka). Po nieudanym początku w wykonaniu KKC Mistral, w późniejszej części meczu nie udało się już odrobić strat i finałowy pojedynek zakończył się wynikiem 9-2 dla zawodników z Łodzi. Mimo tego, krakowianie byli bardzo zadowoleni z 2 miejsca w ogólnopolskim turnieju. Mecz o trzecie miejsce wygrała drużyna ŚKC Marlex Team.

1796527_10152726389847203_363122739_n

Ostateczna klasyfikacja IV Turnieju Pawłowic:

1. POS Łódź Monkey Man
2. KKC Mistral
3. ŚKC Marlex Team
4. POS Łódź Absztyfikanci
5. AZS Gliwice Smok
6. ŚKC Kretes
7. AZS Gliwice Rozbitki
8. Team Poland Seniorzy
9. Lodzio Miodzio
10. KS Juniorzy
11. KKC First Aid
12. Curlusy Baniate
13. BKC The Gentlemen
14. ŚKC Wataha
15. Gdański Klub Curlingowy
16. KKC Trzy Kropki

O autorze

Michał Chudziński - Rzecznik Prasowy - Krakowski Klub Curlingowy - michal.chudzinski@kkc-curling.pl