Liga KKC: Zapowiedź Finałów Grupy Złotej (miejsca 1-6)

Liga KKC: Zapowiedź Finałów Grupy Złotej (miejsca 1-6)

Sezon 2013/2014 Ligi KKC wkracza w najważniejszy moment. Będzie to druga część Fazy Play-Off, która rozstrzygnie o ostatecznych miejscach. Już w najbliższy weekend o najwyższe cele zagra Grupa Złota.

Po ubiegłym emocjonującym weekendzie, podczas którego o miejsca 7-12 walczyły drużyny Grupy Srebrnej, pora na jeszcze większe wrażenia. Do końca Ligi KKC 2013/2014 pozostało już tylko osiem decydujących meczów.

Najbardziej uprzywilejowane po fazie grupowej są drużyny ŚKC Kretes (Bąk) i KKC Krakofsky (Kawecki). Zajęły one pierwsze miejsca w swoich grupach, z największą ilością punktów. W meczu półfinałowym powalczą w sobotę o godzinie 13.30. Zanim jeszcze ten pojedynek, czekają nas dwa spotkania: KKC Mistral (Chudziński) vs. AZS Gliwice Smok (Augustyniak) oraz KKC First Aid (Startek) vs. KS Juniorzy (Herman). Zwycięzca pierwszej pary powalczy w drugim półfinale z przegranym pierwszego półfinału. Na koniec rozegrane zostaną spotkania odpowiednio o 1, 3 i 5 miejsce w całościowej klasyfikacji Ligi. Schemat rozgrywek zaprezentowany jest na poniższym rysunku.

Mecze rozgrywane będą w dniach 8-9.02 na Lodowisku Gminnego Ośrodka Sportu w Pawłowicach. Każdy potrwa 8 endów (60 minut na drużynę). Organizatorzy prowadzić będą statystyki wszystkich meczów, najskuteczniejszy zawodnik finałów Grupy Złotej zostanie wyróżniony.

Na najlepsze drużyny czekają medale i dyplomy, dodatkowo zwycięzcy tegorocznej edycji oraz najskuteczniejszy zawodnik weekendu otrzymają także piny KKC najnowszej edycji oraz zestawy kosmetyków naturalnych marki The Secret Soap Store ufundowanych przez firmę Scandia Cosmetics SA.

Składy, dokładne wyniki będzie można śledzić na stronie Ligi. Planowane są także transmisje tekstowe na profilu KKC na Facebook’u  oraz grupie Curling Polska. Zapraszamy także do Pawłowic, aby na żywo śledzić decydujące mecze!

 rozkład2rozklad3

plakatLIGA

O autorze

Michał Chudziński - Rzecznik Prasowy - Krakowski Klub Curlingowy - michal.chudzinski@kkc-curling.pl