Dobry występ KKC Mistral na Baltic Cup 2013

Dobry występ KKC Mistral na Baltic Cup 2013

W ubiegły weekend w Gdańsku odbył się turniej Baltic Cup „Amber Stone 2013″. Krakowska drużyna KKC Mistral zajęła 2 miejsce w srebrnej grupie.

Zawody odbyły się w dniach 25-27 października 2013 na lodowisku na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku. Wzięło w nich udział 30 drużyn z Polski, Danii, USA, Rosji, Białorusi i Łotwy. Mecze rozgrywane były według systemu Schenkel – po 3 kolejkach grupowych (A, B, C) drużyny przydzielone zostały według punktów do grup złotej, srebrnej i brązowej, w których po 10 zespołów walczyło o medale każdej z nich. W złotej (najlepszej) grupie, a zarazem w całym turnieju najlepsi okazali się zawodnicy męskiej Reprezentacji Polski, drużyna ŚKC Marlex Team. Otrzymali oni główną nagrodę 1000 euro. Na drugim miejscu podium również polska drużyna – SCC Sopot, trzecie przepadło duńskiej ekipie Crazy Bilaterial P.I.G.

1384172_675074945849857_1382058560_n

KKC Mistral w akcji – fot. Gdańsk Curling Club

Zawodnicy spod Wawelu (Łukasz Pryczkat, Jerzy Ryba, Paweł Świątkowski, Michał Chudziński) swój udział rozpoczęli od porażki z rosyjską drużyną „Moskwa Men”. Później grając coraz lepiej z meczu na mecz, w kolejnym zremisowali z miejscową drużyną „SzkłoKoncept Team”, a trzeci mecz przyniósł już zwycięstwo w dobrym stylu z „GCC II”. Po trzech kolejkach, z 3punktami na koncie, drużyna KKC Mistral zajmowała 16 miejsce w zbiorczej tabeli i zakwalifikowana została do grupy srebrnej. Krakowianom pozostało walczyć o podium tej grupy i miejsca 11-20 całego turnieju.

Pierwszy mecz w srebrnej grupie jako przeciwnika zawodnicy KKC Mistral otrzymali Sopot TriCity Curling Team pod wodzą Bartłomieja Sitkiewicza. Po dobrej grze krakowianie pewnie pokonali przeciwnika. Tym samym awansowali na 3miejsce w grupie i od ostatniego meczu zależało czy utrzymają się na „srebrnym” podium. Na drodze do medali, w ostatniej kolejce zawodów, staneli Curlusi Baniaci z KS Warszowice. Początek tego meczu należał do KKC Mistral, lecz później bardziej doświadczeni śląscy curlerzy doszli do słowa i o zwycięstwie decydował ostatni end, a nawet kamień. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli krakowianie i ostateczne cieszyli się z drugiego miejsca w grupie srebrnej. Końcowy bilans to 3 zwycięstwa, remis i porażka.

Wyniki meczów KKC:

  • KKC Mistral – Moskwa Men 1:7
  • KKC Mistral – Szkło Koncept Team 6:6
  • KKC Mistral – GCC Gdańsk (Siudak) 9:3
  • KKC Mistral – Sopot CC TriCity Curling Team (Sitkiewicz) 9:1
  • KKC Mistral – Curlusy Baniate 7:5

Ostateczna klasyfikacja turnieju:

klsyfikacjagdansk

fot. Gdansk Curling Club

fot. Gdansk Curling Club

fot. Gdańsk Curling Club

fot. Gdańsk Curling Club

fot. Gdańsk Curling Club

fot. Gdańsk Curling Club

1385341_10152499782132203_322104957_n

fot. Gdańsk Curling Club

O autorze

Michał Chudziński - Rzecznik Prasowy - Krakowski Klub Curlingowy - michal.chudzinski@kkc-curling.pl