Liga KKC zakończona!

Liga KKC zakończona!

Najlepszą drużyną w rozgrywkach Ligi KKC 2012/2013 zostali KS Juniorzy. Drugie miejsce dla RKC Halonet, a trzecie dla ŚKC Kretes. Finałowe rozgrywki fazy play-off odbyły się w dniach 15-17 lutego w Pawłowicach.

Mecz faworytów – fot.M.Chudziński

Po zakończonej pierwszej fazie rozgrywek faworytami byli zwycięzcy grup – KS Juniorzy oraz ŚKC Marlex Team. Ci drudzy jednak w  niepełnym składzie nie podołali wyzwaniu i zakończyli ostatecznie na 4 miejscu. Skorzystali z tego reprezentanci klubu KS Warszowice i pozostali bezkonkurencyjni. Drugie miejsce zasłużenie dla RKC Halonet, którzy ulegali tylko ostatecznym zwycięzcom. Najniższe miejsce podium, trochę nieoczekiwanie dla ŚKC Kretes, którzy fazę play-off rozpoczęli od niepewnego zwycięstwa po extra endzie z KKC Lubię to!, ale w najważniejszym meczu o 3 miejsce w derbowej walce z ŚKC Marlex Team odnieśli już pewne zwycięstwo. Najwyżej sklasyfikowaną krakowską drużyną okazała się najbardziej doświadczona ekipa KKC 1,5.

Rozgrywki Ligi KKC 2012/2013 trwały od listopada i składały się z dwóch faz: zasadniczej (rozgrywanej w grupach) oraz play-off. W pierwszej fazie mecze rozgrywane były na zasadzie „każdy z każdym”, a w decydującej fazie Play-Off według harmonogramu na podstawie zajętych miejsc we wcześniejszej fazie.  Była to już druga edycja tego wydarzenia. Ze względu na obchody 10-lecia Krakowskiego Klubu Curlingowego wzięło w niej udział 10 drużyn z polski południowej. Wszystkie mecze rozegrane zostały na lodowisku Gminnego Ośrodka Sportu w Pawłowicach.

Skip zwycięskiej drużyny udziela wywiadu – fot. M.Chudziński

Z powodu braku możliwości organizacji turnieju w stolicy Małopolski, organizatorzy z KKC postanowili ugościć uczestników nie lada atrakcjami podczas decydującej fazy rozgrywek. Podczas każdego meczu fazy play-off prowadzone były profesjonalne statystyki oraz mierzony był czas dla każdej z drużyn. Nie zabrakło też cateringu z wyśmienitym bigosem na czele. W sobotę zawodnicy spotkali się także na spotkaniu koleżeńskim. Z przeprowadzenia rozgrywek zadowolony jest dyrektor sportowy Krakowskiego Klubu Curlingowego -Jestem bardzo zadowolony. Włożyliśmy dużo pracy, aby wszystko się udało. Najlepiej o tym fakcie niech świadczą wypowiedzi uczestników, które są bardzo pochlebne. – mówi Karol Nowakowski.  Nie inaczej jest w rzeczywistości – Wielkie podziękowania dla organizatorów za pełen profesjonalizm: pomiar czasu, statystyki, wywiady… prawie jak Mistrzostwa Świata, wow! – piszą na jednym z portali społecznościowych zawodnicy RKC Halonet. Podobnego zdania jest skip zwycięskiej drużyny KS Juniorzy – Liga KKC była atrakcyjnym urozmaiceniem treningów. Spotykanie się z innymi drużynami jest sensem każdej rywalizacji. W moim przypadku przyjemnym było również to, że spotykamy się z kolegami, których szanujemy na lodzie i poza nim… Przyjemnie było wygrywać, choć jest to doznanie ulotne, jednak jeszcze przyjemniej było oglądać „Krakusów” z pasją, którzy mieli zaparcie by zorganizować coś takiego… statystyki i pomiar czasu były na prawdę czymś nowym w polskim curlingu. – opisuje Damian Herman.

 Decydujące wyniki i końcowa kolejność:

  • mecz o 9. miejsce KKC Krakofsky Team – ŚKC VIXENS 10-2
  • mecz o 7. miejsce KKC Lubię to! – KKC zero7 4-8
  • mecz o 5. miejsce Curlusy Baniate – KKC 1,5 13-1
  • mecz o 3. miejsce ŚKC Marlex Team – ŚKC Kretes 3-7
  • FINAŁ KS Juniorzy – RKC Halonet 6-1

1. KS Juniorzy
2. RKC Halonet
3. ŚKC Kretes
4. ŚKC Marlex Team
5. Curlusy Baniate
6. KKC 1,5
7. KKC zero7
8. KKC Lubię to!
9. KKC Krakofsky Team
10. ŚKC VIXENS

fot. U.Kawecka

fot. M.Chudziński

fot. M.Chudziński

fot. M.Chudziński

Więcej zdjęć tutaj.

O autorze

Michał Chudziński - Rzecznik Prasowy - Krakowski Klub Curlingowy - michal.chudzinski@kkc-curling.pl