Ferie, ferie i po feriach…

Ferie, ferie i po feriach…

Za nami ósma edycja Ferii z curlingiem organizowana przez Krakowski Klub Curlingowy.  W sezonie 10-lecia krakowskiego curlingu w zajęciach wzięło udział prawie 150 osób.

Tegoroczne zajęcia odbyły się w trzech terminach: 19, 24 i 26 stycznia 2013. Dwa treningi z tych terminów odbyły się w godzinach wieczornych, a jeden porannych. Najwięcej osób przyciągnęły zajęcia wieczorne, szczególnie 26 stycznia, gdy wzięły udział 83 osoby. Wiek uczestników wahał się pomiędzy 10 a 60 rokiem życia, co potwierdza, że curling jest sportem dla wszystkich.

Każdy z  treningów otwartych składał się z części teoretycznej zawierającej podstawową ilość informacji dotyczącej zasad i historii naszej olimpijskiej dyscypliny sportu oraz z części praktycznej poprzedzonej rozgrzewką. W drugiej części, pod okiem instruktorów Krakowskiego Klubu Curlingowego, można było spróbować najważniejszych elementów curlingu, takich jak szczotkowanie czy trafianie kamieniem do celu. Pod koniec zajęć rozegrane zostały także mini-mecze pomiędzy drużynami złożonymi z uczestników treningu. Wszystkim dziękujemy za udział, a zainteresowanych zapraszamy do zapisania się do Klubu.

Aby zostać zawodnikiem KKC należy spełnić określone warunki, więcej o nich można przeczytać tutaj. Z wypełnioną deklaracją członkowską należy przybyć  na najbliższy trening dla członków klubu, który odbędzie się w sobotę 2 lutego o godzinie 7.00

 

Zachęcamy także do zapoznania się z materiałem przygotowanym przez portal tylkoigrzyska.pl

 

 

O autorze

Michał Chudziński - Rzecznik Prasowy - Krakowski Klub Curlingowy - michal.chudzinski@kkc-curling.pl