Krakowski Klub Curlingowy

Krakowski Klub Curlingowy narodził się z inicjatywy grupy młodych osób pragnących propagować w Krakowie tę wtedy niemalże nieznaną, a niezwykle ciekawą dyscyplinę sportu. Zebranie założycielskie Klubu odbyło się 5 października 2002 roku. Po kilku miesiącach trudów i przygotowań, udało nam się zarejestrować nasze stowarzyszenie 11 marca 2003 roku.  Od tego dnia Krakowski Klub Curlingowy został oficjalnym i prawdziwym klubem sportowym!

Krakowski Klub Curlingowy od początku swego istnienia czynnie tworzył curlingowe środowisko nie tylko w Krakowie, ale i w Polsce. W 2005 roku oficjalnie ustanowiony został Polski Związek Curlingu, zastępując istniejącą wcześniej Polską Federację Curlingu. Jesteśmy jednym z jego członków-założycieli!

Dbając o rozwój własny oraz przede wszystkim samego Klubu i jego podopiecznych, uczestniczymy w wielu curlingowych wydarzeniach, zarówno w Polsce jak i  zagranicą. Braliśmy udział we wszystkich edycjach Mistrzostw Polski seniorów, bierzemy udział również w Mistrzostwach Polski juniorów, mikstów i par mieszanych. W swych szeregach mamy grono osób, które ukończyły kurs instruktorski Światowej Federacji Curlingu (Fussen 2006, 2011), kurs trenerski curlingu na wózkach Światowej Federacji Curlingu (Fussen 2011) oraz uczestniczyły w obozach szkoleniowych Światowej Federacji Curlingu (Praga 2009, 2010, 2011, 2012, 2014, Budapeszt 2010, Bratysława 2012, 2015).

Krakowski Klub Curlingowy rozwija się zarówno organizacyjnie jak i sportowo. Do największych curlingowych sukcesów Klubu należą między innymi trzecie miejsce i brązowy medal wywalczone na III Mistrzostwach Polski, szóste miejsce wywalczone na I Mistrzostwach Polski, udział jako druga reprezentacja Polski w turniejach Baltic Cup 2006 oraz Akademickie Mistrzostwo Polski AZS 2014.

W statutowych strukturach organizacyjnych Klubu znajdują się Zarząd oraz Komisja Rewizyjna. W skład obecnego zarządu Krakowskiego Klubu Curlingowego wchodzą:

Krzysztof Kawecki Prezes
Łukasz Wilczek Wiceprezes, Fund Raiser
Aleksandra Bigosińska Wiceprezes, Rzecznik Prasowy
Marlena Nowaczyk Sekretarz
Izabela Macina Skarbnik
Karolina Startek Dyrektor Sportowy
Sebastian Chojnacki Dyrektor Techniczny

W skład Komisji Rewizyjnej wchodzą:

Michał Chudziński
Adam Obuchowicz
Paweł Świątkowski

Dostępny do przeczytania jest również Statut Krakowskiego Klubu Curlingowego.

O autorze