Debiut KKC zero7

Ze sporym rozmachem, mimo środka lata, w Giżycku odbył się Mazury Curling Festival. Jedną z jego części były zawody pod nazwą Mazury Curling Cup, w których zadebiutowała nowopowstała drużyna KKC zero7.

Po raz pierwszy w tym miejscu, lecz kolejny już raz lato z curlingiem postanowił zaprzyjaźnić – Łukasz Janczar. I kolejny raz ostoi łódzkiego curlingu wyśmienicie się to udało. Obóz szkoleniowy, specjalistyczny kurs przygotowania lodu oraz międzynarodowe zawody stały się faktem. W takich wydarzeniach oczywiście nie mogło zabraknąć przedstawicieli Krakowskiego Klubu Curlingowego.

Pierwszą częścią curlingowego festiwalu był obóz szkoleniowy. Miał on miejsce w dniach 25-31 lipca 2012. Zawodnicy poprawiali swoją technikę i strategię pod czujnym okiem szkockich trenerów – Stewarta Sturrocka (Inverness), Gordona MacIntyre (Greenacres) i Marka Callana (Kays of Scotland).

Bezpośrednio po zakończonym obozie, w dniach 1-3 sierpnia odbył się Mazury Curling Cup. Wzięło w nim udział 16 drużyn z Kazachstanu, Szkocji i Polski. Krakowski Klub Curlingowy reprezentowany był przez nową drużynę, która debiutowała w rozgrywkach ogólnopolskich a dzięki zespołom z Kazachstanu i Szkocji – także międzynarodowych.

Drużyna KKC zero7 wystąpiła w składzie:

• Aleksandra Bigosińska,
  • Karolina Startek,
  • Łukasz Pryczkat,
  • Paweł Świątkowski (s).

Krakowianie w pierwszym meczu zmierzyli się ze szkocko-polską drużyną Crackshotz. Mimo szans na zwycięstwo, mecz ostatecznie zakończył się porażką KKC 3-4. Drugi mecz przyniósł jako przeciwników drużynę Culani I z Warszawy, która w tych zawodach wyjątkowo tylko w połowie składała się z osób z niepełnosprawnością. Jak wiadomo curlerzy na wózkach niczym nie ustępują pełnosprawnym, o czym niestety dobitnie przekonali się zawodnicy KKC zero7 ulegając im 1-6.

Trzecia potyczka przyniosła upragnione zwycięstwo. Przeciwnikami w tym meczu byli zawodnicy z Kazachstanu. Mecz zakończył się wynikiem 7-3. Kolejny mecz, już kolejnego dnia, przedłużył zwycięski czas. KKC zero7 pokonało drużynę wózkarzy Culani II 6-4.

Piąta kolejka przyniosła porażkę z drugą kazachską drużyną, która zrewanżowała się za wcześniejszą porażkę swoich rodaków z krakowianami. W następnym meczu zwycięstwo było naprawdę blisko – zdecydował ostatni rzut i mecz ostatecznie zakończył się porażką z warszawskim Planem B w wymiarze 4-7. Ostatni mecz krakowian w tym turnieju okazał się porażką 4-8z drużyną Kamikaze i KKC zero7 zakończyli Mazury Curling Cup na 15 miejscu w gronie 16 drużyn. Zawody wygrała drużyna Smok AZS Gliwice.

Debiuty nigdy nie są łatwe, ale pierwsze wygrane mecze w tym składzie na pewno zaprocentują w przyszłości.

W Krakowie obecnie trwa przerwa międzysezonowa, treningi powinny się rozpocząć wczesną jesienią. Nowy sezon przyniesie wiele curlingowych wydarzeń, albowiem będzie to już 10 – jubileuszowy sezon Krakowskiego Klubu Curlingowego.