12 miejsce KKC w turnieju Sopot Mayor’s Cup

12 miejsce KKC w turnieju Sopot Mayor’s Cup

W niezwykle silnie obsadzonym turnieju nie zabrakło reprezentantów Krakowskiego Klubu Curlingowego.

Takich gwiazd curlingu na polskim lodzie jeszcze nie było. W turnieju rozegranym w dniach 27-29 kwietnia udział wzięły utytułowane reprezentantki Danii (siostry Camilla i Angelina Jensen) oraz curlerzy z Holandii, Szwajcarii, Szkocji, Rosji, Litwy i Polski. Zawody na hali Olivia w Gdańsku stały na bardzo wysokim poziomie. Tryumfowała w nich szwajcarska drużyna Team Voegtli. Świetną organizację turnieju zapewnili Sopot Curling Club Wa’kuta oraz Warszawski Klub Curlingowy.

Krakowski Klub Curlingowy reprezentowany był przez dwie stworzone na ten turniej drużyny. Lepszy wynik, spośród nich, odniosła drużyna KKC Podgórze (Cichoń, Świątkowski, Kawecki, Wilczek) zajmując 4 miejsce w grupie srebrnej, co dało 12 miejsce w klasyfikacji generalnej. Pod wodzą skipa Łukasza Wilczka, zawodnicy wygrali 3 mecze, ulegając przeciwnikom w takiej samej liczbie potyczek.


Gorzej zaprezentowała się druga krakowska drużyna – KKC EMIGMA (Gaczkowska, Pokrzywa, Gaczkowski, Chudziński). Po czterech kolejkach, zespół trafił do grupy brązowej, w której ostatecznie zmagania zakończył na 4 miejscu, tym samym plasując się na 20miejscu w gronie 24 drużyn.

KKC EMIGMA wygrała dwa mecze, jeden zremisowała i poniosła porażkę w trzech.

Turniej o Puchar Prezydenta Sopotu zakończył sezon curlingowy w Polsce.

Fotogaleria z tego wydarzenia już niebawem.

O autorze

Michał Chudziński - Rzecznik Prasowy - Krakowski Klub Curlingowy - michal.chudzinski@kkc-curling.pl