I Integracyjny Maraton Pływacki z udziałem KKC!

I Integracyjny Maraton Pływacki z udziałem KKC!

Krakowski Klub Curlingowy partnerem wyjątkowego wydarzenia sportowego w Krakowie.

Już w najbliższą sobotę 21 kwietnia w godzinach 16.45- 19.30 odbędzie się Pierwszy Integracyjny Maraton Pływacki o Puchar Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W rywalizacji weźmie udział sześć drużyn: niepełnosprawni zawodnicy Sekcji DSS AZS UEK, pływacy z Policji, Krakowskiego WOPR, AZS UP, AZS UEK oraz stawiający swoje pierwsze kroki młodzi pływacy z Integracyjnej Akademii Pływania QSWIM. Głównym zadaniem startujących w Maratonie będzie przepłynięcie jak najdłuższego dystansu w czasie dwóch godzin.

W czasie Maratonu, na hallu Pawilonu Dydaktyczno-Sportowego UEK, widzowie będą mogli zmierzyć się w wyścigu na rowerach ręcznych, poznać tajniki curlingu na wózkach promowanego Przez Krakowski Klub Curlingowy, zobaczyć pokazy tańca towarzyskiego w wykonaniu uczniów Arthur Marray Dance Studio oraz przekonać się o nieocenionym działaniu dogoterapii dzięki Fundacji Iskra. Wszyscy przybyli będą mieli okazję zapoznania się na żywo z wykorzystywanym przez zawodników sprzętem.

Patronat sportowy nad Maratonem objął pływacki mistrz świata Paweł Korzeniowski.

Przez cały czas trwania Maratonu zapraszamy na stanowisko Krakowskiego Klubu Curlingowego, a szczególnie na prezentację na temat curlingu na wózkach o godzinie 18.30.

Więcej o curlingu na wózkach można dowiedzieć się odwiedzając w sobotę stanowisko KKC lub czytając artykuł na ten temat. Można go znaleźć w najnowszym numerze Krakowskiego Semestralnika Studentów Niepełnosprawnych oraz tutaj.

beznazwy

O autorze

Michał Chudziński - Rzecznik Prasowy - Krakowski Klub Curlingowy - michal.chudzinski@kkc-curling.pl