MŚ Mężczyzn: Znowu Kanada!

MŚ Mężczyzn: Znowu Kanada!

Po raz trzeci z rzędu reprezentanci kraju klonowego liścia zostali Mistrzami Świata. Srebro powędrowało do Szkocji, brąz dla Szwecji.

Było już bardzo blisko innego wyniku, ale to Kanadyjczycy powrócili do domu ze złotymi Medalami Mistrzostw Świata. W finale mierzyli się z mocnymi Szkotami, których dowodził Tom Brewster.  Finał stał na wysokim, wyrównanym poziomie. W trakcie meczu, na tablicy wyników kilkakrotnie widniał remis. Podobnie było po ostatnim regulaminowym endzie. To właśnie wtedy Szkoci mieli największą szansę na zwycięstwo w tym meczu. Jednakze ostatnie zagranie Toma Brewstera dało Szkotom tylko dogrywkę. W dodatkowym endzie, przywilej hammera odpowiednio wykorzytał Glenn Howard i to on, wraz z drużyną, cieszył się po swoim zagraniu z tytułu Mistrza Świata. Szkotom pozostało srebro.

Kilka godzin wcześniej, również po dodatkowym endzie brązowy medal wywalczyli reprezentacji Szwecji. Pokonali oni w meczu o 3 miejsce Norwegów (Thomas Ulsrud). Był to ostatni dzień zmagań w Bazylei.

Finał: Kanada 8 – 7 Szkocja
o 3 miejsce: Szwecja 9 – 8 Norwegia


Skład drużyny nowych Mistrzów Świata:

 • Glenn Howard (s)
 • Wayne Middaugh
 • Brent Laing
 • Craig Savill

Poniżej skrót z finałowego pojedynku.

Ostateczna klasyfikacja Mistrzostw Świata w curlingu – Bazylea 2012:

 1. Kanada
 2. Szkocja
 3. Szwecja
 4. Norwegia
 5. Nowa Zelandia
 6. Chiny
 7. Dania
 8. USA
 9. Szwajcaria
 10. Francja
 11. Niemcy
 12. Czechy

O autorze

Michał Chudziński - Rzecznik Prasowy - Krakowski Klub Curlingowy - michal.chudzinski@kkc-curling.pl