II Mistrzostwa Polski – Katowice 2005

Mistrzostwa Polski 2005 w curlingu odbyły się w dniach 9-11 IX, ponownie w Katowicach na lodowisku ośrodka „Spodek”. W przeciwieństwie do pierwszych mistrzostw, w których wystartować mógł każdy, w drugich liczba miejsc była ograniczona do ośmiu. Wśród kobiet tyle właśnie drużyn zostało zgłoszonych – choć po późniejszej rezygnacji jednej z nich do rywalizacji przystąpiło tylko siedem. Wśród mężczyzn pierwsze sześć drużyn z poprzednich Mistrzostw Polski start miało zapewniony (w tym także jedna reprezentacja Krakowskiego Klubu Curlingowego), pozostałe dwie wywalczyły prawo gry w eliminacjach.

Wśród kobiet tytuł mistrzowski obroniły zawodniczki pierwszej drużyny City Curling Club Warszawa „Cocktail”. Pokonały one po niezwykle dramatycznym finale Śląski Klub Curlingowy Katowice. O zwycięstwie Warszawianek zadecydował dopiero ostatni kamień. Do tego momentu prowadziły przedstawicielki gospodarzy!

Niepowodzenie koleżanek w znakomitym stylu powetowali ich koledzy z ŚKC Katowice „Gipsy King”. Pod wodzą Macieja Cesarza przełamali dominację klubów warszawskich, zostając drugimi w historii Mistrzami Polski.

Reprezentacja naszego klubu w składzie Grzegorz Chmurzyński (skip), Marcin Marek (v-ce skip), Krzysztof Kawecki oraz Marek Szotek zajęła niestety w finałowym turnieju ostatnie miejsce, będąc jedyną drużyną w tym gronie nie trenującą regularnie. Na szczęście i to się już zmieniło, więc w przyszłym roku liczymy na lepszy start, który jednakże będziemy musieli rozpocząć od eliminacji.

Zawodnikom mistrzowskich drużyn gratulujemy zwycięstwa! Wyniki II Mistrzostw Polski znajdują się tutaj.

O autorze