Eliminacje II Mistrzostw Polski

W dniach 27-29 V 2005 do trzeciego już miasta Polski zawitali goście i zawodnicy związani z curlingiem. Tym razem uczestnicy przybyli do Gliwic, by walczyć o dwa wolne miejsca w turnieju finałowym Mistrzostw Polski seniorów. Na starcie stanęło jedenaście drużyn, wśród nich oczywiście i nasi przedstawiciele.

Drużynę Krakowskiego Klubu Curlingowego reprezentowali Łukasz Wilczek, Wojciech Sanecki, Bartłomiej Schmidt oraz Mariusz Hajdo. Naszymi przeciwnikami grupowymi były AZS Gliwice III oraz CK Nikifor Krynica. W pierwszym meczu pokonaliśmy AZS 6:4, ale niestety z Nikiforem przegraliśmy 4:9 i w efekcie zajęliśmy drugie miejsce w grupie, trafiając do baraży.

Baraż również nie okazał się być naszym sukcesem, drużyna AZS Gliwice I pomściła porażkę swych kolegów z rundy grupowej pokonując nas 8:5. Niestety jedno z dwóch dodatkowych miejsc premiowanych grą w Mistrzostwach nie było nam przeznaczone… Ostatecznie drużyna KKC zajęła ósme miejsce.

Do wrześniowych Mistrzostw Polski awansowały drużyny Śląskiego Klubu Curlingowego „Gipsy Kings” z Katowic oraz Karkonoskiego Klubu Curlingowego Piechowice „J”. Gratulujemy!!!