Tryumf szwajcarskiej precyzji

Tryumf szwajcarskiej precyzji

W niedawno zakończonych Mistrzostwach Świata Kobiet najlepsze okazały się reprezentantki Szwajcarii. W finale pokonały Szwedki 7-6.

Tegoroczny czempionat odbywał się w dniach 17-25 marca w kanadyjskim Lethbridge. O miano najlepszej drużyny żeńskiej na świecie walczyło 12 ekip: USA, Kanada, Szwajcaria, Szwecja, Dania, Rosja, Chiny, Korea, Czechy, Niemcy, Włochy oraz Szkocja.

Podczas trwania Round Robin, mecze na wysokim poziomie przeplatały się ze słabszymi i ciężko było jednoznacznie wskazać faworyta. Na tym tle zaskakująco dobrze prezentowały się niedoceniane dotąd Koreanki. Z outsiderek stały się czarnym koniem tegorocznych rozgrywek i niektórzy typowali nawet ich ostateczne zwycięstwo. Jednakże gdy doszło do decydujących meczów, Koreanki nie były w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i zakończyły czempionat na najgorszym dla sportowców 4miejscu. Mecz o brązowy medal wygrały 9-6 Kanadyjki.

W finale zmierzyły się reprezentantki Szwecji z koleżankami ze Szwajcarii. Faworytkami tego pojedynku były zawodniczki kraju trzech koron. Szwajcarki wspięły się na wyżyny swoich możliwości i mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Po zaciętym pojedynku zwyciężyła szwajcarska precyzja  pod wodzą Mirjam Ott.

O autorze

Michał Chudziński - Rzecznik Prasowy - Krakowski Klub Curlingowy - michal.chudzinski@kkc-curling.pl