I Mistrzostwa Polski

W dniach 9-10 X 2004 odbyły się historyczne, pierwsze Mistrzostwa Polski seniorów w curlingu. Miejscem zawodów było lodowisko w Krynicy Górskiej. W rywalizacji udział wzięło ponad 100(!) zawodniczek i zawodników z sześciu drużyn żeńskich i piętnastu męskich – w tym dwie reprezentacje Krakowskiego Klubu Curlingowego.

Mistrzami Polski wśród kobiet zostały zawodniczki City Curling Club Warszawa, które w finale pokonały swe koleżanki reprezentujące Nikifor Klub Curlingowy Krynica 7:2.

W turnieju mężczyzn rywalizację zdominowały zespoły warszawskie, zdobywając trzy pierwsze miejsca. Mistrzami Polski zostali przedstawiciele pierwszej drużyny Media Curling Club Warszawa, którzy w finale po bardzo wyrównanym meczu pokonali CCC Warszawa 6:5. Trzecie miejsce zajęła druga drużyna MCC Warszawa.

Znakomity rezultat osiągnęli nasi zawodnicy występujący jako druga drużyna Krakowskiego Klubu Curlingowego. Grzegorz Chmurzyński (skip), Marcin Marek (v-ce skip) oraz Wojciech Sanecki wywalczyli szóste miejsce, dające prawo startu bez eliminacji w kolejnych Mistrzostwach Polski. Sukces ten jest tym większy, że uzyskany praktycznie bez treningów z prawdziwego zdarzenia.

Drużyna KKC 1 w składzie Bartłomiej Schmidt, Marek Szotek, Krzesimir Wąsik i Łukasz Wilczek zajęła miejsce dwunaste.

Zwycięzcom gratulujemy! Rezultaty i pełną tabelę końcową można zobaczyć tutaj.