Curling Open Romania z udziałem KKC

Curling Open Romania z udziałem KKC

5. miejsce reprezentantów naszego Klubu w międzynarodowym turnieju.

W dniach 9-11 września w Brasov odbył się „Curling Open Romania 2011”. Turniej ten był formą świętowania utworzenia Rumuńskiej Federacji Curlingu. Trzydniowe wydarzenie obejmowało między innymi konferencję prasową, trening dla dziennikarzy, konkursy, zajęcia otwarte dla kibiców i sympatyków curlingu, a także turniej dla zaproszonych drużyn. Tory przygotowywane były przez niemieckiego „ice-mastera” Joachima Fritza a wydarzenie swym patronatem objęła Światowa Federacja Curlingu.

Wśród gości zaproszonych do udziału w pokazowym turnieju znalazły się ekipy z Chorwacji (Cudnovati Cunjas, wicemistrzowie kraju), Węgier (reprezentanci kraju podczas tegorocznych Mistrzostw Świata seniorów), Serbii (reprezentanci kraju ze znanym i lubianym Marko Stojanoviciem w składzie), Danii (przede wszystkim z duetem Jensen-Ostrowski występującym w mikstowej reprezentacji) oraz oczywiście z Rumunii i Polski. W sumie wystąpiło 8 drużyn.

Jako jedyna drużyna z Polski w tym międzynarodowym gronie (a zatem można powiedzieć, że nieoficjalna Reprezentacja Kraju) wystąpiła drużyna naszego KKC!  Trzon drużyny stanowiła ekipa KKC 1.5, a wsparciem była przedstawicielka KKC „Galimatias”. Skład przedstawiał się następująco:

  • Urszula Kawecka
  • Maciej Wilczek
  • Łukasz Wilczek
  • Mariusz Hajdo
  • Krzysztof Kawecki

W pierwszym spotkaniu nasi reprezentanci zmierzyli się z drużyną Cudnovati Cunjas, z którą KKC 1.5 miało okazję spotkać się i poznać podczas tegorocznego Savona Cup. Mecz został wówczas przegrany 3:4. Na rumuńskim lodzie rewanż się udał! KKC po dobrym meczu wygrał aż 8-3!

KKC – Cudnovati Cunjas (Chorwacja) 8-3 (+1, +1, -1, +4, -1, +2, -1)


Drugi mecz przyniósł reprezentację Węgier. Początek meczu nie zapowiadał dobrego wyniku albowiem po dwóch endach KKC przegrywał 0:3. Na szczęście później już było tylko lepiej i cały mecz zakończył się wynikiem 9-3!  Jest to świetny rezultat z przeciwnikiem, który podczas tegorocznych mistrzostw świata wygrał trzy grupowe mecze spośród sześciu rozegranych i był bliski awansu do  fazy play off.

KKC – Węgry 9-3

W kolejnym meczu przeciwnikami okazali się teoretycznie najsilniejsi na tym turnieju Duńczycy. Wynik 1:10 mówi sam za siebie, ale przeciwnicy ze znaną Jensen w składzie, zaprezentowali najwyższy światowy poziom.

KKC – Dania 1-10 (-3, 1, -3, -2, -1, -1)


Czwarty mecz okazał się szybką możliwością rewanżu dla reprezentacji Węgier. W tym meczu podrażnieni wcześniejszą porażką Węgrzy nie dali grać naszym zawodnikom. Po 3 endach było już 0-10 a cały mecz zakończył się wynikiem  2:13.

KKC – Węgry 2-13 (-3, -1, -6, +1, -2, +1, -1)Z bilansem 2 zwycięstw i 2 porażek drużyna KKC zagrała w meczu o 5.miejsce. Ich przeciwnikami okazała się żeńska reprezentacja Rumunii. Mecz kończący zmagania nie był porywającym widowiskiem, ale nasi reprezentanci odnieśli pewne zwycięstwo 9:3.

KKC – Rumunia (Kobiety) 9-3 (+1, -2, +2, +2, +1, +2, -1, +1)

Krakowski Klub Curlingowy w Open Curling Romania 2011 zajął  5. miejsce w stawce 8 drużyn, zwycięzcami zostali reprezentanci Węgier szczęśliwie pokonując w finale Danię.

Wielkie podziękowania i słowa uznania należą się Rumunom, gospodarzom tego wspaniałego widowiska z głównym organizatorem i prezydentem Rumuńskiej Federacji Curlingu Allenem Colibanem na czele. To początki curlingu w Rumunii a już pierwszy sukces organizacyjny zaliczony. Krakowski Klub Curlingowy życzy powodzenia na przyszłość i dobrej gry!

/Tekst powstał przy wykorzystaniu wypowiedzi skipa drużyny KKC – Krzysztofa Kaweckiego/

/Zdjęcia: photovibes/

O autorze

Michał Chudziński - Rzecznik Prasowy - Krakowski Klub Curlingowy - michal.chudzinski@kkc-curling.pl