Szczęśliwe eliminacje Mistrzostw Polski

Dziś wieczorem zakonczyły się eliminacje Mistrzostw Polski, które odbywały się na lodowisku „Bombonierka” w Łodzi. Wystartowały w nich trzy zespoły męskie i jedna kobieca reprezentujące nasz klub. Ekipa KKC 1 w składzie Grzegorz Chmurzyński (skip), Marcin Marek (vice-skip), Bartłomiej Schmidt i Łukasz Wilczek po znakomitej grze znalazła się w pierwszej czwórce drużyn, co oznacza, że za dwa tygodnie wystąpi w turnieju finałowym Mistrzostw Polski!!! KKC 1 z pięciu spotkań wygrało cztery, przegrywając zaledwie jedno.
W fazie grupowej kobieca drużyna KKC 4 (Agata Gaworska [vice-skip], Urszula Kawecka i Iwona Walczak [skip]) rywalizowała tylko z zespołem z Sopotu. Nasze dziewczyny po porażce w tym meczu trafiły do grupy „srebrnej”, grającej o miejsca 4-6. W grupie tej pokonały AZS Łódź II i przegrały z AZS Łódź I i w efekcie zakończyły rozgrywki na miejscu piątym.
Zespół KKC 2 (Marek Szotek, Wojciech Sanecki [vice-skip], Mariusz Hajdo, Krzysztof Kawecki [skip]) zajął miejsce dziesiąte, zaś KKC 3 miejsca 15-21. W turnieju udział wzięło 8 drużyn kobiecych i 20 męskich. Wkrótce postaramy się podać wszystkie wyniki tych zawodów.

O autorze