Nowy rekord frekwencji! – podsumowanie Ferii z curlingiem 2011

Nowy rekord frekwencji! – podsumowanie Ferii z curlingiem 2011

Wczoraj odbył się ostatni już podczas tegorocznych Ferii z curlingiem trening otwarty. Pora więc na podsumowanie tego wyjątkowego wydarzenia.

Była to już VI Edycja Ferii z curlingiem w Krakowie. Imprezie patronował Urząd Miasta Krakowa.

W ramach Ferii z curlingiem 2011 odbyły się 2 bezpłatne treningi otwarte: we wtorek 1 lutego, w sobotę 5 lutego oraz szkolenie teoretyczne dla dzieci i młodzieży w centrum młodzieżowym YMCA, które odbyło się 31stycznia.

Śmiało można powiedzieć, że tegoroczna edycja była najlepsza pod względem frekwencji ale i nie tylko.

We wtorek odwiedziło nas i swoich sił w naszej olimpijskiej dyscyplinie sportu spróbowało niemal 50 osób! Podczas tego treningu otwartego odbyły się konkursy wraz z nagrodami ufundowanymi przez centrum młodzieżowe YMCA.

Natomiast sobota przyniosła nam rekord frekwencji dotychczasowych treningów otwartych! Swoją obecnością na lodowisku zaszczyciło nas prawie 120 osób!  Dodatkowo cieszy nas fakt, że wiele z tych osób pochodziło z krajów takich jak: Hiszpania, Francja, Niemcy oraz innych.

IMG_5677

Każdy z treningów otwartych składał sie z 2 części: teoretycznej oraz praktycznej. Podczas tej pierwszej założyciele naszego Klubu przedstawiali jego historię oraz zasady gry w curling. Natomiast w części praktycznej każdy uczestnik mógł poczuć się jak prawdziwy curler! Próba utrzymania równowagi na lodzie podczas jazdy na slajdzie, szczotkowanie w biegu oraz wybijanie stojącego kamienia to tylko kilka z czynności jakie wykonywali uczestnicy tegorocznej edycji Ferii z curlingiem. Na sam koniec każdy otrzymał pamiątkowy dyplom oraz gadżety promocyjne KKC.

IMG_5701

Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie! Uśmiechy na twarzach uczestników zarówno podczas jak i po otwartych treningach dowodzą, że warto organizować takie imprezy. Dlatego już dziś zapraszamy na przyszłoroczną, VII już edycję Ferii z curlingiem!

Już od wtorku na naszej stronie internetowej będzie można podziwiać galerię zdjęć zarówno z wtorku jak i soboty.

Osoby, którym się podobało podczas tegorocznych Ferii z curlingiem zachęcamy do kliknięcia „Lubię to!” na naszym facebook’owym profilu! facebook.com/kkc.curling

IMG_5800

Wiele osób pytało o zapisanie się do naszego Klubu. Oczywiście istnieje taka możliwość! Więcej informacji można uzyskać tutaj. Dokładną datę treningu, podczas którego będzie można się zapisać, podamy we wtorkowym newsie o galerii oraz na naszym profilu na Facebook’u.

O autorze

Michał Chudziński - Rzecznik Prasowy - Krakowski Klub Curlingowy - michal.chudzinski@kkc-curling.pl